Aktualności

Niemiecki dla Opiekunek: Sprzęt dla osób starszych

Jest już dostępna nasza najnowsza lekcja języka niemieckiego! Tym razem postanowiliśmy opisać trudności z poruszaniem się, które dokuczały podopiecznej pani Basi oraz rozwiązanie tego problemu, jakie opiekunka znalazła wspólnie z rodziną pani Doris.

Hilfe im Badezimmer - czyli przydatny sprzęt dla osób starszych to kolejna lekcja w naszym kursie, która przedstawia tematy z życia opiekunek wzięte. Pani Basia opowiada w niej o problemach z poruszaniem się, które ostatnio nasiliły się u jej podopiecznej. Najbardziej dokuczały jej one podczas kąpieli, ponieważ łazienka pani Doris nie była dostosowana do jej potrzeb. Na szczęście pani Basia wyjaśniła rodzinie starszej pani, na czym polega problem i udało się szybko znaleźć rozwiązanie.

W najnowszej lekcji znajdziecie słówka i zwroty związane przede wszystkim z poruszaniem się i sprzętem dostosowanym do potrzeb i możliwości osób starszych. Jeśli więc, jeszcze nie wiecie, jak po niemiecku nazwać kule czy wózek inwalidzki, to dzięki tej lekcji możecie to zmienić.


Pamiętajcie, że wszystkie dialogi w naszych lekcjach wzbogacone są o nagrania audio, dzięki którym łatwo nauczycie się poprawnej wymowy i odpowiedniego akcentu!

Najnowsza lekcja opracowywanego przez nas kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. CA