Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Dziękujemy, że jesteś Opiekunem!

15 maja to dla nas ważny dzień. Dzień Opiekuna Osób Starszych.
W tym dniu wszystkim Opiekunom chcielibyśmy powiedzieć dziękujemy!

Dziękujemy, za każdą godzinę spędzoną w podróży. Za proste gesty i Twoją pomoc każdego dnia! Za ożywianie wspomnień, kiedy pamięć seniorów już nie domaga. Za każdy spacer, gorącą herbatę i poświęcony czas. Za wsparcie i wszystkie chwile radości jakie dajesz podopiecznemu. Dziękujemy!
 Doceniamy pracę Opiekunów – wiemy jak trudny jest to zawód. Doświadczenie pokazuje nam, że podczas każdej, nawet najbardziej troskliwej opieki, mogą nastąpić momenty trudne.

Troska, wsparcie, aktywizowanie podopiecznego, ale nieraz i stres oraz nocne czuwanie – to chleb powszedni opiekunów. „Praca jako opiekun osób starszych to bardzo ważne zajęcie, które z roku na rok staje się coraz bardziej pożądanym zawodem. Opiekunowie to grupa osób, która profesjonalizuje się i ma coraz większe społeczne znaczenie. Dla wielu z nich zawód ten, staje się zawodem przynoszącym olbrzymią satysfakcję w wielu obszarach” – mówi mgr Iwona Przybyło, pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie opieki senioralnej.

Wspieramy Opiekunów, gdy szukają porad w kwestiach związanych z opieką nad seniorem i jego stanem zdrowia. Jednak nie tylko zdrowie podopiecznego jest istotne. Opieka jest dobrze sprawowana tylko wówczas, gdy opiekun jest zdrowy i w pełni sił – zwłaszcza w czasie pandemii.

Zapraszamy na Konferencję on-line

21 maja organizujemy Ogólnopolską Konferencję on-line PROFESJONALNI W OPIECE: ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI – OPIEKUN OSÓB STARSZYCH. W trakcie konferencji poruszymy wiele istotnych tematów, m.in. jak ułatwić sobie codzienną pracę, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i podopiecznego zwłaszcza w dobie COVID oraz jak w tym wszystkim dbać także o siebie.
Zapraszamy na to spotkanie wszystkich opiekunów – zarówno tych pracujących zawodowo, jak i domowych, czyli opiekujących się np. niesamodzielnym członkiem rodziny.

Prowadzącą Konferencję będzie Pani Iwona Przybyło – mgr Pielęgniarstwa i Kierownik w Zespole Wsparcia Pielęgniarskiego ATERIMA MED.

Opiekun – zawód przyszłości

Zawód opiekuna osoby starszej to zawód przyszłości – według prognoz od roku 2073 na świecie będzie więcej osób w wieku 65+ niż dzieci poniżej 15 roku życia. Co 3 sekundy na całym świecie diagnozowany jest kolejny przypadek demencji. A przecież nie tylko to schorzenie dotyka osoby starsze. Oznacza to, że w przyszłości każdy z nas albo będzie potrzebować wsparcia opiekuna dla siebie albo dla swoich bliskich.

Profesjonalizacja zawodu opiekuna

Konferencja „Profesjonalni w opiece” to szansa na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, poszerzenie horyzontów, a przede wszystkim spojrzenie na zawód opiekuna osoby starszej z nowej perspektywy – jako zawodu potrzebnego i przyszłościowego.Na co dzień spotykam się z wieloma osobami wykonującymi ten zawód w Polsce i za granicą, wiem jak czasami proste podpowiedzi, wskazówki czy techniki przydają się w tej pracy lub zmieniają perspektywę wykonywanego zajęcia. A ponieważ osoby starsze są wśród nas, zachęcam do udziału w konferencji on-line również tych, których bliscy wymagają lub będą wymagali wsparcia w niedługim czasie” – dodaje mgr Iwona Przybyło.

Program konferencji:

  1. Opiekun osób starszych – dlaczego ten zawód jest tak ważny?
  2. Dbaj nie tylko o podopiecznego, ale także o siebie – jak to robić?
  3. Hand-under-hand – co to jest i dlaczego jest tak pomocny w codziennej pracy?
  4. COVID-19 – jak dbać o bezpieczeństwo swoje i podopiecznego?
  5. Pracuj ze spokojną głową – czym się kierować, aby wybrać najlepszą ofertę?

Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych oraz Ogólnopolska Konferencja on-line PROFESJONALNI W OPIECE: ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI – OPIEKUN OSÓB STRSZYCH to wspólna inicjatywa ATERIMA MED – pracodawcy nr 1 w rankingu portalu Opiekunki24 oraz Akademii Opiekunów, która merytorycznie wspiera opiekunów w ich codziennej pracy.

Ogólnopolska Konferencja on-line PROFESJONALNI W OPIECE: ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI – OPIEKUN OSÓB STRSZYCH już 21 maja o godz. 19:00

Jak wziąć udział w bezpłatnej konferencji? To bardzo proste: wystarczy zgłosić chęć udziału w wydarzeniu wypełniając formularz na stronie www.profesjonalniwopiece.pl

Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy