Aktualności

Cztery projekty Grupy ATERIMA w Raporcie o odpowiedzialnym biznesie

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przedstawiło dziś nową edycję Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To największy w kraju przegląd odpowiedzialnych społecznie działań firm. Opisane zostały w nim cztery praktyki Grupy ATERIMA, do której należy ATERIMA MED. Nasze działania doceniane są przez autorów raportu już siódmy rok z rzędu. 

Szesnasta edycja raportu prezentuje opisy dwóch rodzajów praktyk – długoletnich oraz rozpoczętych w 2017 roku. W pierwszej grupie opisano dwa nasze projekty, które prowadzimy i rozwijamy nieprzerwanie od kilku lat, czyli:

Bezpieczna praca za granicą (od 2011) – projekt współtworzony z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem PoMOC. Wspólnie podejmujemy szereg działań, w ramach których ostrzegamy przed handlem ludźmi i promujemy bezpieczną pracę za granicą. O tym, co dokładnie robimy w ramach projektu można przeczytać na: www.bezpieczny-wyjazd.eu.

Bezpłatne udźwiękowione lekcje niemieckiego dla średniozaawansowanych (od 2012) – czyli kurs językowy z Opiekunką Basią, który opracowujemy i bezpłatnie udostępniamy na stronie: www.aterima-med.pl/niemiecki.

W sekcji poświęconej praktykom, których realizacja rozpoczęła się w minionym roku, opisane zostały kolejne dwa nasze projekty:

Pamiętaj o mnie, gdy ja o sobie zapomnę – wolontariat pracowniczy na rzecz seniorów z demencją, który prowadzimy, by jeszcze lepiej poznać pracę Opiekunów i spróbować sił w opiece. Współpracujemy ze Środowiskowym Domem Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera w Krakowie, gdzie nasi pracownicy cyklicznie wspierają w opiece jego podopiecznych.

Bezpłatne lekcje niemieckiego dla początkujących – czyli kurs językowy z Opiekunką Teresą, który opracowujemy i bezpłatnie udostępniamy na www.aterima-med.pl/niemiecki-dla-poczatkujacych.

 

Raport pobrać można tutaj: „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”.