Aktualności

Nie czekaj – złóż swój PIT już teraz!

ATERIMA-MED-PITZbliża się czas składania rozliczeń podatkowych za rok 2017. Wszystkich naszych Opiekunów zachęcamy do złożenia deklaracji PIT wcześniej.

Podstawą do wypełnienia formularza PIT-37 są dane zawarte w PIT-11. Do wszystkich zatrudnionych w ATERIMA MED Opiekunów przesłaliśmy już formularze PIT. Termin składania deklaracji podatkowej upływa 2 maja 2018 roku. Zeznanie można sporządzić w tradycyjnej wersji papierowej lub przez internet.

Bez względu na formę, rozliczenie roczne musi trafić do Urzędu Skarbowego w wyznaczonym terminie – wszystkich Opiekunów, ze względu na specyfikę ich zawodu, zachęcamy do złożenia rozliczenia wcześniej. Jest to szczególnie istotne dla wszystkich naszych pracowników, którzy w najbliższym czasie planują wyjazd do Niemiec. Wcześniejsze złożenie deklaracji pozwoli również na uniknięcie kolejek, stresu i pośpiechu.

Warto pamiętać, że dużym ułatwieniem w składaniu rozliczeń podatkowych są internetowe kreatory PIT. Jak wypełnić PIT-37? Prostą instrukcję krok po kroku można znaleźć tutaj.

Wszyscy nasi Opiekunowie powinni już otrzymać formularze drogą pocztową. Jeśli nie otrzymali Państwo jeszcze przesyłki lub chcą otrzymać skan rozliczenia e-mailem, prosimy o kontakt z Działem Kadr i Płac pod numerem telefonu: 12 341 14 24 lub pod adresem e-mailowym kadry@aterima-med.pl.