Wyjedź do Niemiec bezpiecznie i komfortowo ATERIMA Busem.
Rekrutacja i zatrudnienie on-line bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikuj
Najlepsze oferty od pracodawcy nr 1 w rankingu Opiekunek24.pl
Aż 98% zadowolonych Opiekunów ze współpracy z nami – dołącz do nas!
Bezpieczna praca w pandemii w ATERIMA MED – mamy 6 gwarancji bezpieczeństwa!
W tym momencie 8 Opiekunek przegląda oferty pracy ATERIMA MED
Mamy dopasowane oferty - wyjedź na zlecenie do Niemiec na jak długo chcesz!
W ciągu ostatnich 2 godzin godzin aplikowało już 5 Opiekunów.
Współpracując z nami otrzymasz możliwość uczestnictwa w certyfikowanych szkoleniach.
Oferujemy dedykowany program szkolenia tylko dla Opiekunów ATERIMA MED
Dołącz do grona najlepszych Opiekunek i odbieraj premie do wynagrodzenia.
Tylko dla Opiekunów ATERIMA MED - profesjonalne wsparcie Zespołu Pielęgniarskiego!
Rozwijaj kompetencje językowe i zarabiaj więcej! Korzystaj z kursów języka niemieckiego!
ATERIMA MED – numer 1 wśród firm z branży opieki na seniorami w rankingu Opiekunek24.pl
Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów ATERIMA MED.
Blisko 1000 sprawdzonych ofert czeka na Ciebie. Aplikuj
Teraz najwyższe premie – sprawdź oferty i wyjedź z ATERIMA MED.
U nas to Ty wybierasz zlecenie! Blisko 1000 ofert czeka na Ciebie. Aplikuj Z nami zyskasz wysokie zarobki + PREMIE. Zawsze terminowe wypłaty. Aplikuj

Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Poczuć się jak schorowany senior

Nasi pracownicy testowali tzw. symulator dysfunkcji, który pozwala na własnej skórze poczuć ograniczenia i problemy typowe dla osób starszych.

symulatorZespół ATERIMA MED regularnie bierze udział w szkoleniach z ekspertami – lekarzami, psychologami i pielęgniarkami, dzięki którym staramy się jeszcze lepiej rozumieć problemy i codzienne obowiązki zatrudnionych u nas Opiekunów, a także ich podopiecznych.

Tym razem w naszym biurze odbyło się specjalne szkolenie skierowane do naszych pracowników, którzy na co dzień mają kontakt z Opiekunami pracującymi w Niemczech. Głównym elementem szkolenia był symulator dysfunkcji, które towarzyszą osobom starszym. Symulator Age Simulation Suit Gert został stworzony w Katedrze Projektowania Ergonomicznego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Pracownicy mogli założyć kombinezon składający się m.in. z kołnierza, słuchawek, gogli, kamizelki, rękawic, usztywniaczy na łokcie i kolana, obciążenia na kostki i nadgarstki oraz specjalnych butów. A wszystko po to, aby lepiej zrozumieć zachowania osób starszych.

symulator2Głównym celem symulatora jest doświadczenie odczuć takich jak:

  • pogorszenie wzroku (podczas chorób takich jak zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, jednostronne odwarstwienie siatkówki, retinopatia cukrzycowa, barwnikowe zwyrodnienie siatkówki),
  • zwężenie pola widzenia,
  • ograniczenie ruchu głowy,
  • usztywnienie stawów,
  • zmniejszenie zdolności koordynacyjnych,
  • zmniejszenie zdolności chwytania,
  • pogorszenie lub utrata słuchu,
  • drżenie rąk.

Wszystkie te doświadczenia pozwalają wczuć się w sytuację osób starszych z różnymi deficytami, uświadomić sobie trudności, jakie codziennie spotykają seniorów oraz lepiej zrozumieć ich zachowania.

Podczas szkolenia Iwona Przybyło, wykwalifikowana pielęgniarka oraz Kierownik Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów, prosiła uczestników o wykonanie prostych czynności, takich jak odliczenie konkretnej kwoty pieniędzy, zawiązanie butów, podpisanie się lub obranie jabłka. Wszystkie te zadania po założeniu elementów symulatora okazały się trudne i czasochłonne.

Akademia Opiekunów będzie starać się zorganizować w przyszłości podobne szkolenia z użyciem symulatora skierowane do Opiekunów ATERIMA MED.

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.