Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Poczuć się jak schorowany senior

Nasi pracownicy testowali tzw. symulator dysfunkcji, który pozwala na własnej skórze poczuć ograniczenia i problemy typowe dla osób starszych.

symulatorZespół ATERIMA MED regularnie bierze udział w szkoleniach z ekspertami – lekarzami, psychologami i pielęgniarkami, dzięki którym staramy się jeszcze lepiej rozumieć problemy i codzienne obowiązki zatrudnionych u nas Opiekunów, a także ich podopiecznych.

Tym razem w naszym biurze odbyło się specjalne szkolenie skierowane do naszych pracowników, którzy na co dzień mają kontakt z Opiekunami pracującymi w Niemczech. Głównym elementem szkolenia był symulator dysfunkcji, które towarzyszą osobom starszym. Symulator Age Simulation Suit Gert został stworzony w Katedrze Projektowania Ergonomicznego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Pracownicy mogli założyć kombinezon składający się m.in. z kołnierza, słuchawek, gogli, kamizelki, rękawic, usztywniaczy na łokcie i kolana, obciążenia na kostki i nadgarstki oraz specjalnych butów. A wszystko po to, aby lepiej zrozumieć zachowania osób starszych.

symulator2Głównym celem symulatora jest doświadczenie odczuć takich jak:

  • pogorszenie wzroku (podczas chorób takich jak zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, jednostronne odwarstwienie siatkówki, retinopatia cukrzycowa, barwnikowe zwyrodnienie siatkówki),
  • zwężenie pola widzenia,
  • ograniczenie ruchu głowy,
  • usztywnienie stawów,
  • zmniejszenie zdolności koordynacyjnych,
  • zmniejszenie zdolności chwytania,
  • pogorszenie lub utrata słuchu,
  • drżenie rąk.

Wszystkie te doświadczenia pozwalają wczuć się w sytuację osób starszych z różnymi deficytami, uświadomić sobie trudności, jakie codziennie spotykają seniorów oraz lepiej zrozumieć ich zachowania.

Podczas szkolenia Iwona Przybyło, wykwalifikowana pielęgniarka oraz Kierownik Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów, prosiła uczestników o wykonanie prostych czynności, takich jak odliczenie konkretnej kwoty pieniędzy, zawiązanie butów, podpisanie się lub obranie jabłka. Wszystkie te zadania po założeniu elementów symulatora okazały się trudne i czasochłonne.

Akademia Opiekunów będzie starać się zorganizować w przyszłości podobne szkolenia z użyciem symulatora skierowane do Opiekunów ATERIMA MED.

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15