ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Jak to z dr Budwig było

Dokładnie tak jak z każdym prorokiem, który we własnej ojczyźnie głosi prawdę krzycząc, że król jest nagi. Prorok dostaje systematycznie „kopy”, król chodzi nagi i udaje ubranego.

Z niemiecką uczoną doktor Johanną Budwig było tak samo. Bezkompromisowa, odważna, wytrwała. Budziła skrajne emocje – miała tyleż zwolenników, co przeciwników.

Od początku jednak.

Dla tych, którzy o diecie dr Budwig i samej uczonej nie słyszeli.

Wiedza

Autorkę kojarzy się z olejem lnianym i z dietą antynowotworową, antymiażdżycową oraz antycukrzycową. Dr Johanna Budwig (1908-2003) studiowała farmację, medycynę, chemię, biologię i fizykę – miała więc ogromny zasób wiedzy z wielu dziedzin.

Była genialnym naukowcem. Prowadziła badania nad procesem utwardzania tłuszczów do ciał stałych.

Już w 1951 roku opracowała protokół jak wyleczyć raka (z tym protokołem nie zrobiono nic). W wyniku tych badań doszła do wniosku, że z przyczyną powstawania nowotworów duży wpływ mają braki kwasów omega-3.

Uczona mówiła, że przyczyną chorób cywilizacyjnych jest spożywanie wysoko przetworzonej żywności, tłuszczy trans i utwardzonych olejów (margaryn). Tymi poglądami mocno naraziła się lobby przemysłu spożywczego. Na skutek nacisku dr Budwig straciła pracę inspektora w Federalnym Departamencie Zdrowia, a następnie odsunięto ją od pracy badawczej.

Chociaż do nagrody Nobla była nominowana aż 7-krotnie, nigdy tej nagrody nie otrzymała. To byłoby „niepoprawne” politycznie. Co wtedy z produkcją rozkręconej już na szeroką skalę produkcji margaryny i niezdrowych olejów?

Odwaga

Dr Budwig była bezkompromisowa, odważna i zawsze stawiała dobro człowieka na pierwszym miejscu. Miała odwagę publicznie wystąpić przeciwko stosowanym metodom leczenia nowotworów: radioterapii i chemioterapii. Właśnie wtedy, kiedy zainwestowano w chemioterapeutyki miliony dolarów.

Jej odkrycia starano się tuszować, a ją samą dyskredytować. Niejednokrotnie stawała przed sądem.

Za granicą była bardziej znana niż w Niemczech, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy odsunięto ją od badań naukowych, prowadziła własną praktyką medyczną jako tzw. Heilpraktiker. Skuteczność jej leczenia chorób nowotworowych sięgała prawie 90%. Leczyła dietą, którą sama opracowała w wyniku wnikliwych badań. Dieta opierała się na świeżych, nieprzetworzonych produktach, na zmielonych ziarnach siemienia lnianego oraz na bazie nierafinowanego oleju lnianego. Najbardziej słynna jest w tej diecie pasta chudego twarożku, siemienia i oleju.

Zbyt proste, aby można było uwierzyć, nieprawdaż?

Kiedy rozmawiam czasem z Niemcami i zejdzie na temat nowotworów, pytam czy słyszeli o doktor Johannie Budwig. Bardzo rzadko, niezwykle rzadko ktoś coś skojarzy. Wcale mnie to nie dziwi – dr Johanna Budwig tak bezkompromisowa i niepokorna wobec medycznego establishmentu, zbyt „prorocza” we własnym domu, by ją kochano.

Za to na świecie jej dieta jest uznawana za najbardziej skuteczną terapię przeciwnowotworową i przeciwmiażdżycową .

Zobacz: Dieta dr Budwig? 90% skuteczność.

Dietę dr Johanny Budwig stosuję profilaktycznie każdego roku przez 3 miesiące. Czuję się na niej rewelacyjnie.

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →