Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Jak to z dr Budwig było

Dokładnie tak jak z każdym prorokiem, który we własnej ojczyźnie głosi prawdę krzycząc, że król jest nagi. Prorok dostaje systematycznie „kopy”, król chodzi nagi i udaje ubranego.

Z niemiecką uczoną doktor Johanną Budwig było tak samo. Bezkompromisowa, odważna, wytrwała. Budziła skrajne emocje – miała tyleż zwolenników, co przeciwników.

Od początku jednak.

Dla tych, którzy o diecie dr Budwig i samej uczonej nie słyszeli.

Wiedza

Autorkę kojarzy się z olejem lnianym i z dietą antynowotworową, antymiażdżycową oraz antycukrzycową. Dr Johanna Budwig (1908-2003) studiowała farmację, medycynę, chemię, biologię i fizykę – miała więc ogromny zasób wiedzy z wielu dziedzin.

Była genialnym naukowcem. Prowadziła badania nad procesem utwardzania tłuszczów do ciał stałych.

Już w 1951 roku opracowała protokół jak wyleczyć raka (z tym protokołem nie zrobiono nic). W wyniku tych badań doszła do wniosku, że z przyczyną powstawania nowotworów duży wpływ mają braki kwasów omega-3.

Uczona mówiła, że przyczyną chorób cywilizacyjnych jest spożywanie wysoko przetworzonej żywności, tłuszczy trans i utwardzonych olejów (margaryn). Tymi poglądami mocno naraziła się lobby przemysłu spożywczego. Na skutek nacisku dr Budwig straciła pracę inspektora w Federalnym Departamencie Zdrowia, a następnie odsunięto ją od pracy badawczej.

Chociaż do nagrody Nobla była nominowana aż 7-krotnie, nigdy tej nagrody nie otrzymała. To byłoby „niepoprawne” politycznie. Co wtedy z produkcją rozkręconej już na szeroką skalę produkcji margaryny i niezdrowych olejów?

Odwaga

Dr Budwig była bezkompromisowa, odważna i zawsze stawiała dobro człowieka na pierwszym miejscu. Miała odwagę publicznie wystąpić przeciwko stosowanym metodom leczenia nowotworów: radioterapii i chemioterapii. Właśnie wtedy, kiedy zainwestowano w chemioterapeutyki miliony dolarów.

Jej odkrycia starano się tuszować, a ją samą dyskredytować. Niejednokrotnie stawała przed sądem.

Za granicą była bardziej znana niż w Niemczech, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy odsunięto ją od badań naukowych, prowadziła własną praktyką medyczną jako tzw. Heilpraktiker. Skuteczność jej leczenia chorób nowotworowych sięgała prawie 90%. Leczyła dietą, którą sama opracowała w wyniku wnikliwych badań. Dieta opierała się na świeżych, nieprzetworzonych produktach, na zmielonych ziarnach siemienia lnianego oraz na bazie nierafinowanego oleju lnianego. Najbardziej słynna jest w tej diecie pasta chudego twarożku, siemienia i oleju.

Zbyt proste, aby można było uwierzyć, nieprawdaż?

Kiedy rozmawiam czasem z Niemcami i zejdzie na temat nowotworów, pytam czy słyszeli o doktor Johannie Budwig. Bardzo rzadko, niezwykle rzadko ktoś coś skojarzy. Wcale mnie to nie dziwi – dr Johanna Budwig tak bezkompromisowa i niepokorna wobec medycznego establishmentu, zbyt „prorocza” we własnym domu, by ją kochano.

Za to na świecie jej dieta jest uznawana za najbardziej skuteczną terapię przeciwnowotworową i przeciwmiażdżycową .

Zobacz: Dieta dr Budwig? 90% skuteczność.

Dietę dr Johanny Budwig stosuję profilaktycznie każdego roku przez 3 miesiące. Czuję się na niej rewelacyjnie.

Henia Janik

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

O autorce

Henryka Janik
Henryka Janik
O autorce
Henryka Janik
Czyli jestem jedną z was - opiekunką, która zaczęła jeździć do Niemiec przeszło 7 lat temu. Miałam 27-podopiecznych. Tak jak wy - wyjechałam do pracy za Odrę, bo... kredyty, pętla finansowa, utrata pracy, operacja męża, a tu nie ma pieniędzy, trzeba skończyć rozpoczętą budowę domu, dzieci chcą studiować a ty chcesz, żeby w życiu miały lepiej... Albo chciałaś po prostu uciec od sytuacji, która wydawała ci się nie-do-wytrzymania i liczyłaś na to, że jak odskoczysz gdzieś dalej, sytuacja może zmieni się na lepsze... Tak było? A może miałaś jeszcze zupełnie inny powód, aby podjąć taką pracę? czytaj więcej »

Najpopularniejsze wpisy

Wokół jelit uwag kilka
Problemy z jelitami nasi podopieczni mają prawie bez wyjątku – jakby zostały wpisane w ten przedział wiekowy (aczkolwiek są wyjątki). Dzisiaj podam kilka porad zaczerpniętych z niemieckiego czasopisma Landapotheke dotyczących biegunki. Jakie środki domowe radzą stosować niemieccy naturoterapeuci? więcej »
2019-05-20
Krótki donos o dziadostwie
Najpierw męska decyzja. Albo ja, albo one. Powiedz "Nie!" długom i pętli, w którą się zaplątałeś. Nie zwalaj winy na rząd, osoby postronne, dzieciństwo i temu podobne okoliczności łagodzące. więcej »
2018-10-01
Biała Maria szlocha w piwnicy
Kolekcje reklamówek, zapalniczek, długopisów, hotelowe mydełka, jednorazówki szamponów, próbki perfum – wszystko skrzętnie skrywane na wypadek… Na wypadek czego? Niespodziewanego kataklizmu? Kto w takim wypadku pomyśli o próbce perfum Jil Sander? więcej »
2018-08-30

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →