Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego – czasem słońce czasem deszcz

Już jest nowa lekcja niemieckiego „April, April, der macht, was er will – czyli kwiecień plecień bo przeplata”, a w niej prawdziwe zatrzęsienie słówek związanych z pogodą.

Niezależnie od pogody za oknem zawsze warto znaleźć czas na szlifowanie niemieckiego. Tym bardziej, że w tym miesiącu w naszym kursie czeka na Was lekcja poświęcona właśnie pogodzie. Tym razem Basia i Lena narzekają na mokrą i zimną wiosnę i sprawdzają prognozę na najbliższe dni.

Jeśli jeszcze nie znacie dobrze słownictwa związanego z pogodą, to bardzo Was namawiamy do nadrobienia tej luki, ponieważ to idealny temat na rozmowy w Niemczech– zwłaszcza z osobami, których zbyt dobrze nie znamy. W nauce pomogą Wam dialogi Basi i Leny, a także słowniczek, który znajdziecie na końcu lekcji. Można go pobrać na swój komputer i wydrukować, jeśli tak łatwiej Wam się uczyć nowych zwrotów, albo powtarzać te już znane.

Jak oceniacie poziom trudności naszych lekcji? Czy chcielibyście coś w nich zmienić? Czekamy na Wasze komentarze na stronie lekcji i wiadomości pod adresem lekcje@aterima-med.pl.


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.