Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego o rodzinie – dla Opiekunów od ATERIMA MED

Przygotowujecie listę postanowień noworocznych? Polecamy dopisanie do niej nauki języka niemieckiego. Pomogą Wam w tym historie Opiekunki Basi – już teraz zapraszamy do zapoznania się z najnowszą lekcją! 

Familienzuwachs – czyli Basia zostaje babcią to nowa lekcja w naszym kursie. Basia, zaraz po przyjeździe z Polski, dzieli się z Panią Doris opowieściami o swojej rodzinie i wrażeniach z chrzcin swojej wnuczki. Nasza bohaterka zauważa, że temat ożywił jej podopieczną, dlatego krótka pogawędka zamienia się w dłuższą rozmowę.

Obie rozmówczynie dzielą się fotografiami swoich krewnych. Wspólne oglądanie zdjęć i rozmowy o bliskich to jeden z pomysłów na aktywizowanie podopiecznego podczas codziennej opieki. To szczególnie ważne w przypadku seniorów cierpiących na demencję – tak jak Pani Doris.

W nowej lekcji znaleźć można wiele słówek i wyrażeń związanych z rodziną. Jak zawsze zapraszamy też do zmierzenia się z ćwiczeniem, które pomoże Wam utrwalić świeżo wyuczone wyrażenia.

Zachęcamy do korzystania z nowości w naszych lekcjach – opcji odsłuchiwania dialogów i pobrania całej lekcji w wersji audio!

Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.