Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego o ubezpieczeniu – dla Opiekunów od ATERIMA MED

Zima i szaruga to dobry czas na naukę niemieckiego, więc zachęcamy do przygotowania sobie mocnej kawy i nauki z naszą najnowszą lekcją niemieckiego!

Krank aber gut versichert – czyli warto mieć dodatkowe ubezpieczenie to nowa lekcja w naszym kursie. Tym razem Basia spotyka się z Leną, która trochę martwi się stanem zdrowia swojej przyjaciółki. Basia jest mocno zakatarzona i nie wygląda najlepiej. Na szczęście właśnie wraca od lekarza, który już postawił diagnozę i zalecił konkretne lekarstwa.

Obie panie rozmawiają o temacie, o którym często zapomina się w zdrowiu – czyli o ubezpieczeniu. Basia mogła szybko umówić się na wizytę lekarską i nic za nią nie zapłaciła właśnie dlatego, że miała dobre ubezpieczenie prywatne.

W nowej lekcji znaleźć można wiele słówek i wyrażeń związanych z ubezpieczeniem. Dodatkowo tradycyjnie zapraszamy do zmierzenia się z ćwiczeniem – tym razem przygotowaliśmy naprawdę łatwe zadanie.

Pamiętajcie o nowościach w naszych lekcjach – czyli o możliwości odsłuchiwania dialogów i pobrania całej lekcji w wersji audio!


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.