Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego o aktywizacji - dla Opiekunek od ATERIMA MED

Właśnie opublikowaliśmy najnowszą lekcję w naszym kursie niemieckiego: Aktivierungsmethoden - czyli jak wspierać pamięć podopiecznego z demencją. Zapraszamy do wspólnej nauki z Basią!

Najnowsza lekcja zainteresuje szczególnie wszystkich Opiekunów, którzy pracują z seniorami cierpiącymi na demencję, chorobę Alzheimera lub inne choroby otępienne. Syn pani Doris – Hans, zaniepokojony zmianami w zachowaniu swojej mamy, prosi panią Basię o rozmowę. Wspólnie szukali sposóbów, by spowolnić postęp choroby pani Doris. Mają w tym pomóc metody aktywizacji, które wspierają m. in. pamięć i umiejętność skupienia się seniorów.

W lekcji znajdziecie wiele wyrażeń związanych z pamięcią, mózgiem i oczywiście aktywizacją seniorów. Zerknijcie również koniecznie do przygotowanych przez nas słówek, gdzie zebraliśmy dla Was słownictwo przydatne podczas opieki nad osobami z demencją, a także nazwy objawów, problemów i zachowań typowych dla tej choroby.

Chcecie dowiedzieć się więcej o aktywizacji? Polecamy internetowy kurs tworzony przez Akademię Opiekunek dla pracowników ATERIMA MED.


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla Opiekunek dostępna jest tutaj.