Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego: Depresja - symptomy i pomoc

Na naszej stronie jest już kolejna lekcja w najlepszym w Polsce kursie niemieckiego dla Opiekunów. Tym razem poruszamy niełatwy temat demencji u osób starszych.

W najnowszej lekcji Basia przywołała swoje wspomnienia z przypadkowego spotkania z dawną koleżanką swojej podopiecznej. Pani Brigitte była bardzo apatyczna i przygnębiona – nasza Opiekunka zauważyła u niej symptomy depresji. Dla pani Doris było to trudne przeżycie – nie mogła pogodzić się z faktem, że jej dawna znajoma tak bardzo się zmieniła. Przeczytajcie dialogi w lekcji i spróbujcie samodzielnie wyliczyć opisywane symptomy depresji.

W nowej lekcji znaleźć można wiele słówek i wyrażeń związanych z depresją, samopoczuciem i psychologią. Z kolei w naszym słowniczku (wersja PDF na końcu lekcji) przygotowaliśmy dla Was rozszerzoną listę słówek z zakresu uczuć i emocji. Przyda się szczególnie osobom, które chciałyby lepiej wyrażać swoje odczucia i stany emocjonalne.

Osobom dobrze mówiącym po niemiecku, jak i tym, którzy dopiero zaczynają naukę tego języka, polecamy bardzo mądrą radę Basi na początku lekcji.


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.