Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nowa lekcja niemieckiego: Depresja - symptomy i pomoc

Na naszej stronie jest już kolejna lekcja w najlepszym w Polsce kursie niemieckiego dla Opiekunów. Tym razem poruszamy niełatwy temat demencji u osób starszych.

W najnowszej lekcji Basia przywołała swoje wspomnienia z przypadkowego spotkania z dawną koleżanką swojej podopiecznej. Pani Brigitte była bardzo apatyczna i przygnębiona – nasza Opiekunka zauważyła u niej symptomy depresji. Dla pani Doris było to trudne przeżycie – nie mogła pogodzić się z faktem, że jej dawna znajoma tak bardzo się zmieniła. Przeczytajcie dialogi w lekcji i spróbujcie samodzielnie wyliczyć opisywane symptomy depresji.

W nowej lekcji znaleźć można wiele słówek i wyrażeń związanych z depresją, samopoczuciem i psychologią. Z kolei w naszym słowniczku (wersja PDF na końcu lekcji) przygotowaliśmy dla Was rozszerzoną listę słówek z zakresu uczuć i emocji. Przyda się szczególnie osobom, które chciałyby lepiej wyrażać swoje odczucia i stany emocjonalne.

Osobom dobrze mówiącym po niemiecku, jak i tym, którzy dopiero zaczynają naukę tego języka, polecamy bardzo mądrą radę Basi na początku lekcji.


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15