Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Wymiana Opiekunek

Właśnie opublikowaliśmy najnowszą lekcję w naszym kursie niemieckiego! Zapraszamy do poznania kolejnej opowieści Opiekunki Basi Oleksy, która tym razem wspomina swój pierwszy zjazd do Polski. Nasz kurs ma już 60 lekcji!

Tym razem Basia cofa się w czasie i opowiada o tym, jak przygotowała swoją podopieczną i jej syna na swój pierwszy urlop i przyjazd zmienniczki. Jak myślicie, kogo było trudno przekonać – panią Doris czy pana Hansa? Zachęcamy do przeczytania najnowszej lekcji!

W lekcji znajdziecie wiele wyrażeń związanych z wymianą Opiekunek. Przed najbliższym zjazdem lub wyjazdem do Niemiec warto zerknąć na listę słówek, którą znajdziecie w „Wersji do druku”. Zebraliśmy tam zwroty związane z zastępstwem, ofertą pracy, pracodawcą czy harmonogramem pracy. Mamy nadzieję, że okażą się dla Was przydatne. Tradycyjnie zachęcamy również do zmierzenia się z przygotowanymi przez nas ćwiczeniami, które pomogą Wam sprawdzić i rozszerzyć słownictwo.

Polecamy Wam również nasz artykuł z poradami na temat tego, jak przygotować podopiecznego i dom przed przyjazdem zmienniczki.


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla Opiekunek dostępna jest tutaj.