Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Którędy do łazienki?

Zapraszamy do nauki z naszą najnowszą lekcją Orientierung im Raum – czyli tędy do łazienki. Nasza bohaterka Basia opowiada w niej o swoich pomysłach na łagodzenie objawów demencji u jej podopiecznej – Doris Schulz.

Pani Doris coraz częściej zapomina o nazwach przedmiotów i ich przeznaczeniu. Coraz gorzej też radzi sobie z orientacją w przestrzeni – kiedy ma gorszy dzień, nie potrafi samodzielnie trafić do łazienki czy lodówki. Zdarza się również, że nie poznaje osób, które świetnie zna od lat – członków rodziny czy znajomych. Pani Basia stara się pomóc starszej pani i wdraża w ich wspólne życie kilka zmian, o których opowiada swojej przyjaciółce Lenie.

Opiekunka dzieli się swoimi poradami m. in. na temat reakcji na różne zachowania pani Doris czy sprytnymi zmianami w domu, które pomagają podopiecznej lepiej orientować się w rozkładzie pomieszczeń. W słowniczku oprócz wyrażeń z lekcji znajdziecie wiele słówek związanych z szyciem, rysowaniem i domowym majsterkowaniem.

Na końcu lekcji pobierzecie gotowe wydruki ze strzałkami i nazwami, które możecie wydrukować i rozwiesić w domu podopiecznego z demencją.

Polecamy Wam gorąco cykl pytań i odpowiedzi ABC Demencji, który przygotowujemy na bazie Waszych doświadczeń i porad naszego eksperta!


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy