Aktualności

Lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Którędy do łazienki?

Zapraszamy do nauki z naszą najnowszą lekcją Orientierung im Raum – czyli tędy do łazienki. Nasza bohaterka Basia opowiada w niej o swoich pomysłach na łagodzenie objawów demencji u jej podopiecznej – Doris Schulz.

Pani Doris coraz częściej zapomina o nazwach przedmiotów i ich przeznaczeniu. Coraz gorzej też radzi sobie z orientacją w przestrzeni – kiedy ma gorszy dzień, nie potrafi samodzielnie trafić do łazienki czy lodówki. Zdarza się również, że nie poznaje osób, które świetnie zna od lat – członków rodziny czy znajomych. Pani Basia stara się pomóc starszej pani i wdraża w ich wspólne życie kilka zmian, o których opowiada swojej przyjaciółce Lenie.

Opiekunka dzieli się swoimi poradami m. in. na temat reakcji na różne zachowania pani Doris czy sprytnymi zmianami w domu, które pomagają podopiecznej lepiej orientować się w rozkładzie pomieszczeń. W słowniczku oprócz wyrażeń z lekcji znajdziecie wiele słówek związanych z szyciem, rysowaniem i domowym majsterkowaniem.

Na końcu lekcji pobierzecie gotowe wydruki ze strzałkami i nazwami, które możecie wydrukować i rozwiesić w domu podopiecznego z demencją.

Polecamy Wam gorąco cykl pytań i odpowiedzi ABC Demencji, który przygotowujemy na bazie Waszych doświadczeń i porad naszego eksperta!


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.