Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Którędy do łazienki?

Zapraszamy do nauki z naszą najnowszą lekcją Orientierung im Raum – czyli tędy do łazienki. Nasza bohaterka Basia opowiada w niej o swoich pomysłach na łagodzenie objawów demencji u jej podopiecznej – Doris Schulz.

Pani Doris coraz częściej zapomina o nazwach przedmiotów i ich przeznaczeniu. Coraz gorzej też radzi sobie z orientacją w przestrzeni – kiedy ma gorszy dzień, nie potrafi samodzielnie trafić do łazienki czy lodówki. Zdarza się również, że nie poznaje osób, które świetnie zna od lat – członków rodziny czy znajomych. Pani Basia stara się pomóc starszej pani i wdraża w ich wspólne życie kilka zmian, o których opowiada swojej przyjaciółce Lenie.

Opiekunka dzieli się swoimi poradami m. in. na temat reakcji na różne zachowania pani Doris czy sprytnymi zmianami w domu, które pomagają podopiecznej lepiej orientować się w rozkładzie pomieszczeń. W słowniczku oprócz wyrażeń z lekcji znajdziecie wiele słówek związanych z szyciem, rysowaniem i domowym majsterkowaniem.

Na końcu lekcji pobierzecie gotowe wydruki ze strzałkami i nazwami, które możecie wydrukować i rozwiesić w domu podopiecznego z demencją.

Polecamy Wam gorąco cykl pytań i odpowiedzi ABC Demencji, który przygotowujemy na bazie Waszych doświadczeń i porad naszego eksperta!


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez Aterima Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z Aterima Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!