Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Wizyta w kościele

Na naszej stronie jest już kolejna lekcja w  najlepszym w Polsce kursie niemieckiego dla Opiekunów. Tym razem proponujemy Wam temat wyjątkowo aktualny w grudniu – czyli historię związaną z wizytą w kościele.

Basia przywołała swoje wspomnienia z początków pracy w Monachium, kiedy to dowiedziała się, że w tym mieście można uczestniczyć we mszy odprawianej w języku polskim. Nie zastanawiając się długo, postanowiła skorzystać z tej okazji w najbliższą niedzielę podczas wychodnego. W lekcji przeczytacie rozmowę Opiekunki z panią Doris, między innymi o tym, w co wierzą Niemcy.

W nowej lekcji znaleźć można wiele słówek i wyrażeń związanych z kościołem i różnymi wyznaniami. Co więcej, w słowniczku (wersja PDF na końcu lekcji) przygotowaliśmy dla Was rozszerzoną listę słówek takich jak modlitwa, nabożeństwo czy parafia. Polecamy Wam również nasze ćwiczenia!

A jeśli zastanawiacie się, gdzie w Waszej okolicy odprawiane są w Niemczech msze po polsku, to wskazówki znajdziecie na końcu lekcji!


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15