Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemiecki dla Opiekunek: Opieka nad osobą z demencją

Zapraszamy do nauki z naszą najnowszą lekcją Ruhe und Geduld - czyli opieka nad osobą z demencją. Nasza bohaterka Basia opowiada w niej o tym, jak wygląda opieka nad jej podopieczną - Doris Schulz - u której ostatnio nasiliły się objawy demencji.

Pani Doris staje się coraz mniej samodzielna i coraz częściej zapomina o codziennych czynnościach, zwyczajach czy imionach najbliższych. Inne objawy jej demencji to problemy ze zrozumieniem ironii czy żartów. Starsza pani potrzebuje od swojej Opiekunki jeszcze więcej uwagi, empatii i cierpliwości. Basia dzieli się swoimi doświadczeniami z Leną - zaprzyjaźnioną Opiekunką ze Słowacji.

Nasza bohaterka opowiada młodszej koleżance o konkretnych problemach i sytuacjach z ostatnich dni, by łatwiej jej było wyobrazić sobie, na czym polega demencja. Obie panie rozmawiają też o sprawdzonych metodach i sposobach, które ułatwiają choremu seniorowi orientowanie się w otaczającym go świecie i sprawiają, że czuje się bezpiecznie.

Koniecznie zerknijcie do przygotowanych przez nas ćwiczeń i listy słówek. Pomogą Wam one rozszerzyć słownictwo - często bardzo trudne - związane z demencją.

Polecamy Wam gorąco cykl pytań i odpowiedzi ABC Demencji, który przygotowujemy na bazie Waszych doświadczeń i porad naszego eksperta!


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. C.A.

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez Aterima Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z Aterima Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!