Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemiecki dla Opiekunek: Opieka nad osobą z demencją

Zapraszamy do nauki z naszą najnowszą lekcją Ruhe und Geduld - czyli opieka nad osobą z demencją. Nasza bohaterka Basia opowiada w niej o tym, jak wygląda opieka nad jej podopieczną - Doris Schulz - u której ostatnio nasiliły się objawy demencji.

Pani Doris staje się coraz mniej samodzielna i coraz częściej zapomina o codziennych czynnościach, zwyczajach czy imionach najbliższych. Inne objawy jej demencji to problemy ze zrozumieniem ironii czy żartów. Starsza pani potrzebuje od swojej Opiekunki jeszcze więcej uwagi, empatii i cierpliwości. Basia dzieli się swoimi doświadczeniami z Leną - zaprzyjaźnioną Opiekunką ze Słowacji.

Nasza bohaterka opowiada młodszej koleżance o konkretnych problemach i sytuacjach z ostatnich dni, by łatwiej jej było wyobrazić sobie, na czym polega demencja. Obie panie rozmawiają też o sprawdzonych metodach i sposobach, które ułatwiają choremu seniorowi orientowanie się w otaczającym go świecie i sprawiają, że czuje się bezpiecznie.

Koniecznie zerknijcie do przygotowanych przez nas ćwiczeń i listy słówek. Pomogą Wam one rozszerzyć słownictwo - często bardzo trudne - związane z demencją.

Polecamy Wam gorąco cykl pytań i odpowiedzi ABC Demencji, który przygotowujemy na bazie Waszych doświadczeń i porad naszego eksperta!


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. C.A.

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy