Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego: Higiena w pracy Opiekuna

Właśnie opublikowaliśmy najnowszą lekcję języka niemieckiego Sauber soll es sein - czyli higiena w pracy opiekuna. Opisujemy w niej podstawowe zasady higieny, jakie obowiązują w profesjonalnej opiece nad osobą straszą i niesamodzielną.

W lekcji numer 51 postanowiliśmy cofnąć się do początków pracy Basi w zawodzie opiekunki osób starszych i pokazać jak pani Doris zareagowała na stosowanie najważniejszych zasad, które pozwalają na zachowanie higieny i ochronę zdrowia zarówno opiekunki, jak i podopiecznego. Dla osób doświadczonych w tym zawodzie to codzienność, ale mamy nadzieję, że lekcja przyda się nowym opiekunom, którzy dopiero rozpoczynają pracę w opiece.

W lekcji przygotowaliśmy dla Was dialogi i listy słówek związane z artykułami higienicznymi (np. rękawiczki), dezynfekcją i chorobami zakaźnymi. Zamieszczone pod lekcją ćwiczenie ułatwi Wam naukę nowych zwrotów.

Pamiętajcie, że rodzina podopiecznego powinna zapewnić podstawowe produkty konieczne do utrzymania higieny w miejscu pracy opiekuna.


Najnowsza lekcja opracowywanego przez ATERIMA MED kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. C.A.