Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

49 lekcja niemieckiego pt. „Ein neuer Patient - czyli co warto wiedzieć o cukrzycy“

Przedstawiamy kolejną lekcję naszego kursu języka niemieckiego. Tym razem Basia podpowiada swojej przyjaciółce Lenie jak opiekować się osobą chorą na cukrzycę.

W lekcji nr 49 zatytułowanej: "Ein neuer Patient - czyli co warto wiedzieć o cukrzycy" opiekunki Basia i Lena spotykają się w aptece. W trakcie rozmowy Lena opowiada o nowym podopiecznym, który jest diabetykiem. Basia podpowiada jak m.in. postępować przy objawach niedoboru i nadmiaru cukru we krwi seniora oraz jakie posiłki Lena powinna przygotowywać.

W dialogu zostały wykorzystane zwroty związane z aktywizacją, słownictwo związane z dietą diabetyka oraz informacja praktyczna dotycząca ograniczonego zakresu obowiązków opiekunów osób starszych. W przygotowanej liście słówek i zwrotów znalazły się m.in. produkty pełnoziarniste, wzmacniać mięśnie, poziom cukru, pompa insulinowa.

W lekcji tradycyjnie obok dialogu z tłumaczeniem i nagraniami audio, znalazły się również ćwiczenia związane z rozpoznawanie typów cukrzycy oraz łączenie w pary pojęć i opisów. Materiały są także dostępne w wersji do druku.

Zapraszamy do zapoznania się z lekcją tutaj.

Oprac. K.LB.


Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez Aterima Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z Aterima Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15