Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

49 lekcja niemieckiego pt. „Ein neuer Patient - czyli co warto wiedzieć o cukrzycy“

Przedstawiamy kolejną lekcję naszego kursu języka niemieckiego. Tym razem Basia podpowiada swojej przyjaciółce Lenie jak opiekować się osobą chorą na cukrzycę.

W lekcji nr 49 zatytułowanej: "Ein neuer Patient - czyli co warto wiedzieć o cukrzycy" opiekunki Basia i Lena spotykają się w aptece. W trakcie rozmowy Lena opowiada o nowym podopiecznym, który jest diabetykiem. Basia podpowiada jak m.in. postępować przy objawach niedoboru i nadmiaru cukru we krwi seniora oraz jakie posiłki Lena powinna przygotowywać.

W dialogu zostały wykorzystane zwroty związane z aktywizacją, słownictwo związane z dietą diabetyka oraz informacja praktyczna dotycząca ograniczonego zakresu obowiązków opiekunów osób starszych. W przygotowanej liście słówek i zwrotów znalazły się m.in. produkty pełnoziarniste, wzmacniać mięśnie, poziom cukru, pompa insulinowa.

W lekcji tradycyjnie obok dialogu z tłumaczeniem i nagraniami audio, znalazły się również ćwiczenia związane z rozpoznawanie typów cukrzycy oraz łączenie w pary pojęć i opisów. Materiały są także dostępne w wersji do druku.

Zapraszamy do zapoznania się z lekcją tutaj.

Oprac. K.LB.


Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy