Aktualności

49 lekcja niemieckiego pt. „Ein neuer Patient - czyli co warto wiedzieć o cukrzycy“

Przedstawiamy kolejną lekcję naszego kursu języka niemieckiego. Tym razem Basia podpowiada swojej przyjaciółce Lenie jak opiekować się osobą chorą na cukrzycę.

W lekcji nr 49 zatytułowanej: "Ein neuer Patient - czyli co warto wiedzieć o cukrzycy" opiekunki Basia i Lena spotykają się w aptece. W trakcie rozmowy Lena opowiada o nowym podopiecznym, który jest diabetykiem. Basia podpowiada jak m.in. postępować przy objawach niedoboru i nadmiaru cukru we krwi seniora oraz jakie posiłki Lena powinna przygotowywać.

W dialogu zostały wykorzystane zwroty związane z aktywizacją, słownictwo związane z dietą diabetyka oraz informacja praktyczna dotycząca ograniczonego zakresu obowiązków opiekunów osób starszych. W przygotowanej liście słówek i zwrotów znalazły się m.in. produkty pełnoziarniste, wzmacniać mięśnie, poziom cukru, pompa insulinowa.

W lekcji tradycyjnie obok dialogu z tłumaczeniem i nagraniami audio, znalazły się również ćwiczenia związane z rozpoznawanie typów cukrzycy oraz łączenie w pary pojęć i opisów. Materiały są także dostępne w wersji do druku.

Zapraszamy do zapoznania się z lekcją tutaj.

Oprac. K.LB.