Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego: Jak podnosić podopiecznego?

W 43. lekcji Basia zachęca swoją przyjaciółkę Lenę do udziału w zajęciach sportowych. Basia dowiaduje się o dolegliwościach Leny i radzi jej, w jaki sposób prawidłowo przemieszczać podopiecznego, by przy okazji zadbać również o swoje zdrowie.

Przygotowana lekcja pt. „Rückenschmerzen ade”  zawiera ciekawe słownictwo oraz informacje o prawidłowej technice przenoszenia i sadzania osoby starszej, która ma problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Dialogi z tłumaczeniami i nagraniami audio są bogate w praktyczne wskazówki, które pomogą zabezpieczyć kręgosłup i stawy przed urazami. Postaraliśmy się o słownictwo i zwroty, przydatne w codziennej rozmowie oraz instruktażu podopiecznego o tym, jakie czynności będziemy wspólnie wykonywać. Wśród wyrażeń znalazły się m.in. „ćwiczenia wzmacniające”, „rwa kulszowa”, „uszkodzenie dysku” czy „uprawiać sport”. Przygotowaliśmy także ćwiczenie, które pomoże utrwalić zarówno język jak i zapamiętać techniczne wskazówki.

Osoby, które wyjadą z ATERIMA MED mogą wygrać laptopa Lenovo, smartfon SAMSUNG Galaxy S Advance, walizki podróżne oraz zestawy kosmetyków w konkursach „Bystrym okiem Opiekunki” i „Poleć nam swoich znajomych”


Najnowsza lekcja niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. K.LB.