Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Zimowy wieczór

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą lekcją języka niemieckiego Winterliche Straßen - czyli co się zdarzyło w zimowy wieczór! Przeczytacie w niej opowieść o przygodzie naszej opiekunki Basi, która miała do rozwiązania dość nietypową zagadkę...

W lekcji opisaliśmy leniwe popołudnie, które Basia spędzała ze swoją podopieczną przy ciepłym kominku. Ich rozmowę o zimowej pogodzie przerwał listonosz, który miał do doręczenia paczkę. Niestety jej adresatem nie była żadna z naszych bohaterek. Koniecznie przeczytajcie, co się wydarzyło później!

W najnowszej lekcji znajdziecie wiele słówek i zwrotów związanych z pogodą charakterystyczną dla zimy. W lekcji oraz słowniczku, który zamieszczamy w „Wersji do druku” zawarliśmy między innymi takie wyrażenia jak „burza śnieżna”, „trzaskający mróz” czy „wpaść w poślizg”. Odszukacie tam również nazwy typowych dla zimy części garderoby. Te słówka z pewnością przydadzą się Wam podczas rozmów o pogodzie w długie zimowe wieczory spędzane z podopiecznymi.

Dziękujemy Wam za kolejny rok wspólnej nauki z naszymi lekcjami i liczymy, że będziecie z nami również w przyszłym roku!


Najnowsza lekcja opracowywanego przez nas kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. CA