Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Wizyta u okulisty

Zapraszamy do nauki z naszą najnowszą lekcją Eine neue Brille - czyli wizyta u okulisty, w której Basia zwróciła uwagę na niepokojące zachowanie jej podopiecznej. Sprawdźcie, co zauważyła opiekunka i jak zakończyła się ta przygoda!

Eine neue Brille - czyli wizyta u okulisty to bardzo praktyczna lekcja, która przypomina, jak ważne jest obserwowanie podopiecznego i reagowanie na alarmujące sygnały. Tym razem powodem zmartwienia był wzrok pani Doris, który w ostatnim czasie znacznie się pogorszył. Na szczęście Basi udało się w porę to zauważyć i zabrać starszą panią do okulisty. Prawie każdy podopieczny ma już okulary - choćby tylko do czytania - więc liczymy, że lekcja okaże się dla Was przydatna.

W najnowszej lekcji znajdziecie słówka i zwroty związane między innymi ze wzrokiem, okularami, ostrością widzenia, chorobami oczu i badaniami u okulisty. Koniecznie zajrzyjcie do Wersji do druku po więcej słówek do zapamiętania!

Nie zapomnijcie o przećwiczeniu nowo poznanych słówek przy pomocy ćwiczeń zamieszczonych pod lekcją! Poprawne odpowiedzi znajdziecie jak zawsze w Wersji do druku

Najnowsza lekcja opracowywanego przez nas kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. CA