Lato w pełni, więc w najnowszej lekcji niemieckiego Basia opowiada o przygotowaniach do kilkudniowego wakacyjnego wyjazdu, który razem z panią Doris zaplanowały jeszcze wiosną.
Die Urlaubsvorbereitungen - czyli jedziemy na urlop! to lekcja poświęcona przygotowaniom do wyjazdu naszych bohaterek - Basi i pani Doris Schulz. Panie postanowiły odwiedzić Ratyzbonę (Regensburg), którą starsza pani pamięta jeszcze z czasów młodości.
Na głowie opiekunki było załatwienie hotelu, transportu i wakacyjnych atrakcji. Oprócz tego Basia musiała spakować obie urlopowiczki, by niczego ważnego im nie zabrakło w pociągu ani na miejscu.
Dzięki nowej lekcji poznacie słówka związane z urlopem, podróżą, pakowaniem i zawartością bagażu. Mamy też dla Was nowy rodzaj ćwiczenia sprawdzającego - wykreślankę. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Polecamy Wam również listę słówek w wersji do druku - tam wakacyjnych wyrażeń i zwrotów znajdziecie jeszcze więcej!
Wszystkim opiekunkom i opiekunom na wakacjach życzymy słońca i udanego wypoczynku!
Najnowsza lekcja opracowywanego przez nas kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.
Oprac. CA