Aktualności

Lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Niespodziewany list

Najnowsza lekcja poświęcona jest bardzo trudnemu tematowi śmierci i pogrzebu przyjaciółki pani Doris. Sprawdźcie, jak w tej ciężkiej sytuacji poradziła sobie Basia.

Eine traurige Nachricht - czyli niespodziewany list to lekcja opowiadająca o temacie, o którym rzadko rozmawia się na lekcjach niemieckiego w szkole czy na kursach. Tym samym wiele osób wyjeżdżających do Niemiec nie zna związanych z nim słówek ani zwrotów - a przecież śmierć nieuchronnie pojawia się w życiu osób starszych i trzeba umieć o niej rozmawiać. Warto też pamiętać, że w takich sytuacjach osoby starsze szczególnie potrzebują wsparcia swoich opiekunów - pocieszenia, dobrego słowa, a czasem po prostu bycia obok.

W naszej najnowszej lekcji znajdziecie opowieść o śmierci przyjaciółki pani Doris, słownictwo związane z pogrzebem i kondolencjami, a także opisy zwyczajów i spraw, które należy załatwić przed pochówkiem. W utrwaleniu nowych słówek z lekcji i wersji do druku pomogą Wam zamieszczone pod lekcją ćwiczenia sprawdzające.

Mamy nadzieję, że ta lekcja ułatwi Wam przygotowanie się na trudne sytuacje, które mogą pojawić się w Waszej pracy.


Najnowsza lekcja opracowywanego przez nas kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. CA