Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Niespodziewany list

Najnowsza lekcja poświęcona jest bardzo trudnemu tematowi śmierci i pogrzebu przyjaciółki pani Doris. Sprawdźcie, jak w tej ciężkiej sytuacji poradziła sobie Basia.

Eine traurige Nachricht - czyli niespodziewany list to lekcja opowiadająca o temacie, o którym rzadko rozmawia się na lekcjach niemieckiego w szkole czy na kursach. Tym samym wiele osób wyjeżdżających do Niemiec nie zna związanych z nim słówek ani zwrotów - a przecież śmierć nieuchronnie pojawia się w życiu osób starszych i trzeba umieć o niej rozmawiać. Warto też pamiętać, że w takich sytuacjach osoby starsze szczególnie potrzebują wsparcia swoich opiekunów - pocieszenia, dobrego słowa, a czasem po prostu bycia obok.

W naszej najnowszej lekcji znajdziecie opowieść o śmierci przyjaciółki pani Doris, słownictwo związane z pogrzebem i kondolencjami, a także opisy zwyczajów i spraw, które należy załatwić przed pochówkiem. W utrwaleniu nowych słówek z lekcji i wersji do druku pomogą Wam zamieszczone pod lekcją ćwiczenia sprawdzające.

Mamy nadzieję, że ta lekcja ułatwi Wam przygotowanie się na trudne sytuacje, które mogą pojawić się w Waszej pracy.


Najnowsza lekcja opracowywanego przez nas kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. CA

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez Aterima Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z Aterima Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!