Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Niespodziewany list

Najnowsza lekcja poświęcona jest bardzo trudnemu tematowi śmierci i pogrzebu przyjaciółki pani Doris. Sprawdźcie, jak w tej ciężkiej sytuacji poradziła sobie Basia.

Eine traurige Nachricht - czyli niespodziewany list to lekcja opowiadająca o temacie, o którym rzadko rozmawia się na lekcjach niemieckiego w szkole czy na kursach. Tym samym wiele osób wyjeżdżających do Niemiec nie zna związanych z nim słówek ani zwrotów - a przecież śmierć nieuchronnie pojawia się w życiu osób starszych i trzeba umieć o niej rozmawiać. Warto też pamiętać, że w takich sytuacjach osoby starsze szczególnie potrzebują wsparcia swoich opiekunów - pocieszenia, dobrego słowa, a czasem po prostu bycia obok.

W naszej najnowszej lekcji znajdziecie opowieść o śmierci przyjaciółki pani Doris, słownictwo związane z pogrzebem i kondolencjami, a także opisy zwyczajów i spraw, które należy załatwić przed pochówkiem. W utrwaleniu nowych słówek z lekcji i wersji do druku pomogą Wam zamieszczone pod lekcją ćwiczenia sprawdzające.

Mamy nadzieję, że ta lekcja ułatwi Wam przygotowanie się na trudne sytuacje, które mogą pojawić się w Waszej pracy.


Najnowsza lekcja opracowywanego przez nas kursu języka niemieckiego dla opiekunek dostępna jest tutaj.

Oprac. CA

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy