Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Wizyta w szpitalu

Tym razem zapraszamy do poznania niezbyt miłej przygody, jaka spotkała syna pani Doris - Heinza, który podczas weekendowego wypadu w góry uległ małemu wypadkowi na trasie narciarskiej...

W najnowszej lekcji Ein Krankenbesuch - czyli nieplanowana wizyta w szpitalu przeczytacie, co dokładnie stało się synowi podopiecznej Basi i jak do tego doszło. Opisaliśmy również wizytę obu bohaterek w szpitalu, które bezzwłocznie odwiedziły Heinza, by dowiedzieć się więcej o jego stanie zdrowia i podnieść chorego na duchu.

W lekcji znajdziecie wiele słówek związanych z kontuzjami, wypadkami, leczeniem i rehabilitacją po doznanych urazach. Jeśli zatem jeszcze nie wiecie, jak po niemiecku są „kule”, „szyna” czy „maść chłodząca”, to macie okazję do nadrobienia zaległości.

Polecamy Wam również zamieszczone w Wersji do druku wyrażenia i zwroty przydatne podczas odbierania i wykonywania rozmów telefonicznych w Niemczech!

Najnowsza lekcja dostępna jest tutaj. Pamiętajcie, że lekcje wzbogacone o nagrania oznaczamy symbolem niebieskiej nutki!

Oprac.CA