Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Nowy rok

Święta, Święta i po Świętach… Ale za to przed nami wieczór sylwestrowy, więc w naszej najnowszej lekcji języka niemieckiego przeczytacie o przygotowaniach Basi i pani Doris do pożegnania starego roku!

W lekcji Frohes neues Jahr - czyli szczęśliwego nowego roku przedstawiliśmy rozmowy naszych bohaterek na temat sylwestrowych tradycji i zwyczajów w Niemczech. Niektóre z nich okazały się bardzo zaskakujące… Innym tematem były noworoczne postanowienia - jak się okazało obie panie mają swoje plany na przyszły rok.

W lekcji znajdziecie wiele słówek związanych ze świętowaniem i fajerwerkami, ale także wyrażenia dotyczące postanowień i planów na nowy nadchodzący rok. W ich utrwaleniu pomogą Wam przygotowane ćwiczenia.

Jeśli nie macie jeszcze postanowień noworocznych, to polecamy te związane z nauką języka niemieckiego! Można na przykład regularnie odświeżać sobie nasze wcześniejsze lekcje lub uczyć się pięciu słówek każdego dnia.

Najnowsza lekcja dostępna jest tutaj. Pamiętajcie, że lekcje wzbogacone o nagrania oznaczamy symbolem niebieskiej nutki!

Oprac. CA