Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Czas Adwentu

Boże Narodzenie już tuż tuż, dlatego tym razem opracowaliśmy dla Was lekcję o Adwencie i świątecznych przygotowaniach do drugich już Świąt, jakie Basia spędzała w Niemczech opiekując się panią Doris.

W lekcji Vorbereitungen für Weihnachten - czyli czas Adwentu znajdziecie typowe dla Niemiec świąteczne zwyczaje i tradycje. Pani Doris wyjaśniła Basi, czym są kalendarze adwentowe oraz poprosiła o przygotowanie jej ulubionego bożonarodzeniowego wypieku - ciasteczek cynamonowych i rogalików waniliowych.

Oprócz świątecznych słówek i zwrotów zamieściliśmy w lekcji dialog, w którym opiekunka uprzejmie, ale stanowczo przypomina swojej podopiecznej o zaleceniach lekarza. Osoby starsze często zapominają, że ich ulubione smakołyki - na przykład słodycze lub ciężkostrawne jedzenie - szkodzą ich zdrowiu. Możecie w takiej sytuacji wykorzystać argumenty Basi.


Mamy nadzieję, że Wy również zechcecie - tak jak Basia - kultywować niemieckie zwyczaje i zaangażujecie się w przygotowanie pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia nie tylko w Polsce, ale i w Waszym miejscu pracy.


Najnowsza lekcja dostępna jest tutaj. Wcześniejsze lekcje związane ze Świętami Bożego Narodzenia znajdziecie tutaj i tutaj. Pamiętajcie, że lekcje wzbogacone o nagrania oznaczamy symbolem niebieskiej nutki!

Oprac. CA