Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nowa lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Czas Adwentu

Boże Narodzenie już tuż tuż, dlatego tym razem opracowaliśmy dla Was lekcję o Adwencie i świątecznych przygotowaniach do drugich już Świąt, jakie Basia spędzała w Niemczech opiekując się panią Doris.

W lekcji Vorbereitungen für Weihnachten - czyli czas Adwentu znajdziecie typowe dla Niemiec świąteczne zwyczaje i tradycje. Pani Doris wyjaśniła Basi, czym są kalendarze adwentowe oraz poprosiła o przygotowanie jej ulubionego bożonarodzeniowego wypieku - ciasteczek cynamonowych i rogalików waniliowych.

Oprócz świątecznych słówek i zwrotów zamieściliśmy w lekcji dialog, w którym opiekunka uprzejmie, ale stanowczo przypomina swojej podopiecznej o zaleceniach lekarza. Osoby starsze często zapominają, że ich ulubione smakołyki - na przykład słodycze lub ciężkostrawne jedzenie - szkodzą ich zdrowiu. Możecie w takiej sytuacji wykorzystać argumenty Basi.


Mamy nadzieję, że Wy również zechcecie - tak jak Basia - kultywować niemieckie zwyczaje i zaangażujecie się w przygotowanie pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia nie tylko w Polsce, ale i w Waszym miejscu pracy.


Najnowsza lekcja dostępna jest tutaj. Wcześniejsze lekcje związane ze Świętami Bożego Narodzenia znajdziecie tutaj i tutaj. Pamiętajcie, że lekcje wzbogacone o nagrania oznaczamy symbolem niebieskiej nutki!

Oprac. CA

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy