Aktualności

Bezpłatne lekcje niemieckiego dla Opiekunek: Oktoberfest

W najnowszej lekcji języka niemieckiego Auf geht’s zum Oktoberfest - czyli wycieczka na Oktoberfest  przeczytacie o wrażeniach Basi z największego festynu ludowego w Niemczech!

Basia słyszała o Oktoberfeście jeszcze na długo zanim przyjechała do pracy w Niemczech, więc postanowiła wykorzystać fakt, że jej podopieczna mieszka w Monachium i odwiedzić to znane na całym świecie wydarzenie. Po powrocie do domu o wszystkim szczegółowo opowiedziała pani Doris.

W lekcji znajdziecie słownictwo związane z bawarskimi tradycjami – Basia opowiadała m. in. o regionalnych strojach i jedzeniu, jakiego skosztowała na Oktoberfeście. Nasze bohaterki rozmawiały też o pewnej przygodzie, która przytrafiła się tego dnia Basi…


Mamy nadzieję, że najnowsza lekcja zainspiruje Was do odwiedzania w Waszym wolnym czasie ciekawych wydarzeń i świąt, które organizowane są w Niemczech.


Najnowsza lekcja dostępna jest tutaj. Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że lekcje wzbogacone o nagrania oznaczamy symbolem niebieskiej nutki!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o festynie Oktoberfest, to zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Oprac. CA