Aktualności

Niemiecki dla Opiekunek: Jak poradzić sobie w banku?

W najnowszej lekcji języka niemieckiego Erledigungen bei der Bank - czyli jak poradzić sobie w banku przeczytacie i posłuchacie o wizycie Basi w niemieckim banku, w którym nasza bohaterka załatwiała sprawunki związane z finansami.

Zadanie nie należało do łatwych, ponieważ – jak powszechnie wiadomo – pracownicy banków posługują się fachowymi określeniami, które często trudno zapamiętać i zrozumieć. Basi na szczęście udało się pobrać z bankomatu gotówkę oraz zrobić przekaz pieniężny.

W lekcji znajdziecie słownictwo dotyczące kont bankowych, kart płatniczych, kredytów i pożyczek. Mamy nadzieję, że dzięki najnowszej lekcji łatwiej Wam będzie załatwić własne sprawy związane z finansami i wymagające wizyty w banku.

Polecamy ćwiczenie do lekcji, w którym możecie zmierzyć się z prawdziwym drukiem przekazu, jaki znajdziecie w każdym banku i na poczcie w Niemczech.

Najnowsza lekcja dostępna jest tutaj. Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że lekcje wzbogacone o nagrania oznaczamy symbolem niebieskiej nutki!

Oprac. CA