Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemiecki dla Opiekunek: Jak poradzić sobie w banku?

W najnowszej lekcji języka niemieckiego Erledigungen bei der Bank - czyli jak poradzić sobie w banku przeczytacie i posłuchacie o wizycie Basi w niemieckim banku, w którym nasza bohaterka załatwiała sprawunki związane z finansami.

Zadanie nie należało do łatwych, ponieważ – jak powszechnie wiadomo – pracownicy banków posługują się fachowymi określeniami, które często trudno zapamiętać i zrozumieć. Basi na szczęście udało się pobrać z bankomatu gotówkę oraz zrobić przekaz pieniężny.

W lekcji znajdziecie słownictwo dotyczące kont bankowych, kart płatniczych, kredytów i pożyczek. Mamy nadzieję, że dzięki najnowszej lekcji łatwiej Wam będzie załatwić własne sprawy związane z finansami i wymagające wizyty w banku.

Polecamy ćwiczenie do lekcji, w którym możecie zmierzyć się z prawdziwym drukiem przekazu, jaki znajdziecie w każdym banku i na poczcie w Niemczech.

Najnowsza lekcja dostępna jest tutaj. Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że lekcje wzbogacone o nagrania oznaczamy symbolem niebieskiej nutki!

Oprac. CA

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy