Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Niemiecki dla Opiekunek: W poszukiwaniu portmonetki

W najnowszej lekcji języka niemieckiego Ein Dieb in dem Haus - czyli w poszukiwaniu portmonetki usłyszycie o dość nerwowym poranku, kiedy okazało się, że zaginęła portmonetka pani Doris. Czy w domu był złodziej? Czy nasze bohaterki zostały okradzione? Sprawdźcie sami!

Zdaniem podopiecznej Basi pieniądze zostały skradzione w nocy przez włamywacza, natomiast sama opiekunka była przekonana, że słyszałaby odgłosy włamania. Zakończenie historii zaginionej portmonetki było niespodzianką dla obu pań…

W lekcji znajdziecie słownictwo dotyczące kradzieży, włamań i wzywania policji, ale również zwroty związane z uspokajaniem zdenerwowanego podopiecznego. Mamy nadzieję, że nie będą Wam nigdy potrzebne, ale na wszelki wypadek warto się ich nauczyć.

Czytając najnowszą lekcję, możecie również posłuchać nagrań audio wszystkich wypowiedzi Basi i pani Doris. Dzięki nim łatwiej Wam nauczycie się poprawnej wymowy użytych w lekcji słów i zwrotów.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że lekcje wzbogacone o nagrania oznaczamy symbolem niebieskiej nutki.

Oprac. CT

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15