Aktualności

Niemiecki dla Opiekunek: W poszukiwaniu portmonetki

W najnowszej lekcji języka niemieckiego Ein Dieb in dem Haus - czyli w poszukiwaniu portmonetki usłyszycie o dość nerwowym poranku, kiedy okazało się, że zaginęła portmonetka pani Doris. Czy w domu był złodziej? Czy nasze bohaterki zostały okradzione? Sprawdźcie sami!

Zdaniem podopiecznej Basi pieniądze zostały skradzione w nocy przez włamywacza, natomiast sama opiekunka była przekonana, że słyszałaby odgłosy włamania. Zakończenie historii zaginionej portmonetki było niespodzianką dla obu pań…

W lekcji znajdziecie słownictwo dotyczące kradzieży, włamań i wzywania policji, ale również zwroty związane z uspokajaniem zdenerwowanego podopiecznego. Mamy nadzieję, że nie będą Wam nigdy potrzebne, ale na wszelki wypadek warto się ich nauczyć.

Czytając najnowszą lekcję, możecie również posłuchać nagrań audio wszystkich wypowiedzi Basi i pani Doris. Dzięki nim łatwiej Wam nauczycie się poprawnej wymowy użytych w lekcji słów i zwrotów.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że lekcje wzbogacone o nagrania oznaczamy symbolem niebieskiej nutki.

Oprac. CT