Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nowa lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Wizyta u dentysty

W najnowszej lekcji języka niemieckiego Der Zahnarztbesuch - czyli wizyta u dentysty Basia opowiada o małej przygodzie z ciastem wiśniowym, która skończyła się w gabinecie poleconego przez panią Doris stomatologa…

Wszystkie kontrolne badania i wizyty lekarskie Basia starała się załatwić przed wyjazdem do pracy w Niemczech, ale tym razem bolący ząb zmusił ją do wizyty u stomatologa. Na szczęście pani Doris znała sprawdzonego dentystę, do którego od razu udała się Basia. To była jej pierwsza wizyta u stomatologa w Niemczech, ale recepcjonistka i doktor Sundermann okazali się bardzo cierpliwi i dokładnie wytłumaczyli Basi zarówno zasady ubezpieczenia, jak i możliwości leczenia bolącego zęba.

W lekcji znajdziecie słownictwo, bez którego u dentysty ani rusz! Niemieckie odpowiedniki plomb, znieczulenia, wypełnień czy aparatów dentystycznych przydadzą się Wam jednak nie tylko u stomatologa. Koniecznie spróbujcie swoich sił przy przygotowanych przez nas ćwiczeniach.

Warto wydrukować i zachować słownictwo z dzisiejszej lekcji, by potrzebne słówka były pod ręką, jeśli w przyszłości będziecie musiały – tak jak Basia – szybko odwiedzić dentystę!


Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez Aterima Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z Aterima Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15