Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Wizyta u dentysty

W najnowszej lekcji języka niemieckiego Der Zahnarztbesuch - czyli wizyta u dentysty Basia opowiada o małej przygodzie z ciastem wiśniowym, która skończyła się w gabinecie poleconego przez panią Doris stomatologa…

Wszystkie kontrolne badania i wizyty lekarskie Basia starała się załatwić przed wyjazdem do pracy w Niemczech, ale tym razem bolący ząb zmusił ją do wizyty u stomatologa. Na szczęście pani Doris znała sprawdzonego dentystę, do którego od razu udała się Basia. To była jej pierwsza wizyta u stomatologa w Niemczech, ale recepcjonistka i doktor Sundermann okazali się bardzo cierpliwi i dokładnie wytłumaczyli Basi zarówno zasady ubezpieczenia, jak i możliwości leczenia bolącego zęba.

W lekcji znajdziecie słownictwo, bez którego u dentysty ani rusz! Niemieckie odpowiedniki plomb, znieczulenia, wypełnień czy aparatów dentystycznych przydadzą się Wam jednak nie tylko u stomatologa. Koniecznie spróbujcie swoich sił przy przygotowanych przez nas ćwiczeniach.

Warto wydrukować i zachować słownictwo z dzisiejszej lekcji, by potrzebne słówka były pod ręką, jeśli w przyszłości będziecie musiały – tak jak Basia – szybko odwiedzić dentystę!


Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT