Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nowa lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Wizyta u dentysty

W najnowszej lekcji języka niemieckiego Der Zahnarztbesuch - czyli wizyta u dentysty Basia opowiada o małej przygodzie z ciastem wiśniowym, która skończyła się w gabinecie poleconego przez panią Doris stomatologa…

Wszystkie kontrolne badania i wizyty lekarskie Basia starała się załatwić przed wyjazdem do pracy w Niemczech, ale tym razem bolący ząb zmusił ją do wizyty u stomatologa. Na szczęście pani Doris znała sprawdzonego dentystę, do którego od razu udała się Basia. To była jej pierwsza wizyta u stomatologa w Niemczech, ale recepcjonistka i doktor Sundermann okazali się bardzo cierpliwi i dokładnie wytłumaczyli Basi zarówno zasady ubezpieczenia, jak i możliwości leczenia bolącego zęba.

W lekcji znajdziecie słownictwo, bez którego u dentysty ani rusz! Niemieckie odpowiedniki plomb, znieczulenia, wypełnień czy aparatów dentystycznych przydadzą się Wam jednak nie tylko u stomatologa. Koniecznie spróbujcie swoich sił przy przygotowanych przez nas ćwiczeniach.

Warto wydrukować i zachować słownictwo z dzisiejszej lekcji, by potrzebne słówka były pod ręką, jeśli w przyszłości będziecie musiały – tak jak Basia – szybko odwiedzić dentystę!


Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy