Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Wycieczka do ZOO

Z najnowszej lekcji języka niemieckiego Ein Nachmittag im ZOO - czyli wycieczka do ZOO dowiecie się, jak wyglądała wycieczka Basi i pani Doris do Ogrodu Zoologicznego w Monachium!

Wyjście do ZOO zaproponowała sama podopieczna zainspirowana piękną pogodą. Wiosna to jej zdaniem najlepsza pora roku na taką wycieczkę, ponieważ właśnie wtedy można obejrzeć potomstwo zwierząt – między innymi urocze małe tygrysy. Okazało się, że starsza pani bardzo lubi zwierzęta. Podczas spacerowania po uliczkach ZOO opowiedziała swojej opiekunce o owczarkach, którymi przed laty opiekowała się razem ze swoim mężem.

W dialogach znajdziecie niemieckie nazwy wielu zwierząt, a także słówka, które z pewnością przydadzą się Wam podczas kupowania biletów i wejściówek – nie tylko do ZOO. Do utrwalenia nowych słówek użytych w lekcji polecamy uzupełnienie przygotowanej przez nas krzyżówki.

Mamy nadzieję, że nowa lekcja pomoże w rozwijaniu Waszego słownictwa, a także zainspiruje Was do urozmaicania czasu podopiecznych różnymi wyjściami – na przykład do ZOO – jeśli ich kondycja na to pozwala.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT