Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nowa lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Wiosenne porządki

W najnowszej lekcji języka niemieckiego Haushaltsarbeiten - czyli porządki i nie tylko znajdziecie kilka rozmów Basi i pani Doris między innymi na temat wiosennych porządków, które opiekunka planowała już od dawna, ale pogoda dopisała dopiero po Świętach Wielkanocnych.

Gruntowne porządki objęły pranie firanek, trzepanie dywanu, odkurzanie, pastowanie podłóg czy mycie okien, więc jeśli nie znacie tych zwrotów po niemiecku, to dzięki tej lekcji możecie to zmienić.

Podczas planowania prac okazało się, że pani Doris oczekuje od swojej opiekunki, że wykona ona również cięższe prace, które nie należały do jej obowiązków – warto sprawdzić, jak Basia wybrnęła z tej nieco kłopotliwej sytuacji. Na koniec, po całym dniu sprzątania Basia musiała jeszcze rozwiązać problem, jaki pojawił się w łazience…

W dialogach znajdziecie również wiele słówek związanych z codziennymi pracami domowymi, które większość opiekunek wykonuje na co dzień. Chodzi tu na przykład o takie czynności, jak wyrzucanie śmieci, prasowanie czy mycie naczyń.

Mamy nadzieję, że zawarte w nowej lekcji dialogi i ćwiczenia pomogą Wam zapamiętać oraz utrwalić często potrzebne w pracy opiekunki słowa i zwroty związane z prowadzeniem domu.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15