Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego z dźwiękiem: Wiosenne porządki

W najnowszej lekcji języka niemieckiego Haushaltsarbeiten - czyli porządki i nie tylko znajdziecie kilka rozmów Basi i pani Doris między innymi na temat wiosennych porządków, które opiekunka planowała już od dawna, ale pogoda dopisała dopiero po Świętach Wielkanocnych.

Gruntowne porządki objęły pranie firanek, trzepanie dywanu, odkurzanie, pastowanie podłóg czy mycie okien, więc jeśli nie znacie tych zwrotów po niemiecku, to dzięki tej lekcji możecie to zmienić.

Podczas planowania prac okazało się, że pani Doris oczekuje od swojej opiekunki, że wykona ona również cięższe prace, które nie należały do jej obowiązków – warto sprawdzić, jak Basia wybrnęła z tej nieco kłopotliwej sytuacji. Na koniec, po całym dniu sprzątania Basia musiała jeszcze rozwiązać problem, jaki pojawił się w łazience…

W dialogach znajdziecie również wiele słówek związanych z codziennymi pracami domowymi, które większość opiekunek wykonuje na co dzień. Chodzi tu na przykład o takie czynności, jak wyrzucanie śmieci, prasowanie czy mycie naczyń.

Mamy nadzieję, że zawarte w nowej lekcji dialogi i ćwiczenia pomogą Wam zapamiętać oraz utrwalić często potrzebne w pracy opiekunki słowa i zwroty związane z prowadzeniem domu.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT