Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nowa lekcja niemieckiego: przygotowania do Wielkiej Nocy

Najnowsza lekcja języka niemieckiego Ostern steht vor der Tür - czyli przygotowania do Wielkiej Nocy opisuje przygotowania do pierwszych Świąt Wielkanocnych, jakie Basia spędziła w Niemczech.

Opiekunka niewiele wiedziała o tradycjach i obyczajach, jakie w tym czasie kultywuje się w Niemczech, dlatego kolejny raz bezcenne okazały się informacje od pani Doris. Co za szczęście, że podopieczna Basi lubi ich wspólne rozmowy i chętnie dzieli się swoją wiedzą!

Starsza pani cierpliwie wyjaśniała swojej opiekunce, czym jest wielkanocny bukiet i dlaczego w ogrodzie chowa się słodycze dla dzieci. Sama też sporo dowiedziała się o zwyczajach typowych dla Polski. Najbardziej zaciekawiła ją tradycja święcenia koszyczka w Wielką Sobotę.

Basia zapytała również o dania, jakie powinny się znaleźć na świątecznym stole – w naszej lekcji znajdziecie odpowiedź na to pytanie, a nawet – w wersji do druku – przepis na jedną z wielkanocnych potraw! Na koniec przygotowaliśmy dla Was ćwiczenia sprawdzające oraz nagrania trudniejszych zwrotów w języku niemieckim.

Mamy nadzieję, że lekcja poświęcona Wielkiej Nocy ułatwi Wam przyswojenie wielu związanych ze Świętami słów i zwrotów, które na pewno przydadzą się w najbliższych dniach.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez Aterima Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z Aterima Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!