Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nowa lekcja niemieckiego: przygotowania do Wielkiej Nocy

Najnowsza lekcja języka niemieckiego Ostern steht vor der Tür - czyli przygotowania do Wielkiej Nocy opisuje przygotowania do pierwszych Świąt Wielkanocnych, jakie Basia spędziła w Niemczech.

Opiekunka niewiele wiedziała o tradycjach i obyczajach, jakie w tym czasie kultywuje się w Niemczech, dlatego kolejny raz bezcenne okazały się informacje od pani Doris. Co za szczęście, że podopieczna Basi lubi ich wspólne rozmowy i chętnie dzieli się swoją wiedzą!

Starsza pani cierpliwie wyjaśniała swojej opiekunce, czym jest wielkanocny bukiet i dlaczego w ogrodzie chowa się słodycze dla dzieci. Sama też sporo dowiedziała się o zwyczajach typowych dla Polski. Najbardziej zaciekawiła ją tradycja święcenia koszyczka w Wielką Sobotę.

Basia zapytała również o dania, jakie powinny się znaleźć na świątecznym stole – w naszej lekcji znajdziecie odpowiedź na to pytanie, a nawet – w wersji do druku – przepis na jedną z wielkanocnych potraw! Na koniec przygotowaliśmy dla Was ćwiczenia sprawdzające oraz nagrania trudniejszych zwrotów w języku niemieckim.

Mamy nadzieję, że lekcja poświęcona Wielkiej Nocy ułatwi Wam przyswojenie wielu związanych ze Świętami słów i zwrotów, które na pewno przydadzą się w najbliższych dniach.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15