Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego: przygotowania do Wielkiej Nocy

Najnowsza lekcja języka niemieckiego Ostern steht vor der Tür - czyli przygotowania do Wielkiej Nocy opisuje przygotowania do pierwszych Świąt Wielkanocnych, jakie Basia spędziła w Niemczech.

Opiekunka niewiele wiedziała o tradycjach i obyczajach, jakie w tym czasie kultywuje się w Niemczech, dlatego kolejny raz bezcenne okazały się informacje od pani Doris. Co za szczęście, że podopieczna Basi lubi ich wspólne rozmowy i chętnie dzieli się swoją wiedzą!

Starsza pani cierpliwie wyjaśniała swojej opiekunce, czym jest wielkanocny bukiet i dlaczego w ogrodzie chowa się słodycze dla dzieci. Sama też sporo dowiedziała się o zwyczajach typowych dla Polski. Najbardziej zaciekawiła ją tradycja święcenia koszyczka w Wielką Sobotę.

Basia zapytała również o dania, jakie powinny się znaleźć na świątecznym stole – w naszej lekcji znajdziecie odpowiedź na to pytanie, a nawet – w wersji do druku – przepis na jedną z wielkanocnych potraw! Na koniec przygotowaliśmy dla Was ćwiczenia sprawdzające oraz nagrania trudniejszych zwrotów w języku niemieckim.

Mamy nadzieję, że lekcja poświęcona Wielkiej Nocy ułatwi Wam przyswojenie wielu związanych ze Świętami słów i zwrotów, które na pewno przydadzą się w najbliższych dniach.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT