Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego: urodziny pani Doris

Najnowsza lekcja języka niemieckiego Alles Gute zum Geburtstag – czyli 79. urodziny pani Doris opisuje jeden ze szczególnie miło wspominanych przez Basię dni pracy w Niemczech – urodziny jej podopiecznej.

Opiekunka nie tylko pamiętała o tym ważnym dla pani Doris święcie, ale też wzięła na siebie wszystkie przygotowania. Basia zadbała o zaproszenie gości, tort, a nawet drobny podarek dla swojej podopiecznej. Wszystkie te niespodzianki sprawiły staruszce ogromną radość. Starsza pani bardzo cieszyła się też z tego, że może swoje urodziny świętować w gronie bliskich jej osób.

Mamy również niespodziankę dla wszystkich czytelników – by ją poznać, wystarczy kliknąć w kartkę z tulipanami, na której zapisaliśmy słowa niemieckiej wersji naszego „Sto lat”.

Jeśli jeszcze nie znacie słów związanych z obchodzeniem urodzin, koniecznie dokładnie przeczytajcie nową lekcję, a na koniec sprawdźcie swoją wiedzę za pomocą przygotowanych przez nas ćwiczeń. Pod lekcją tradycyjnie zamieściliśmy nagrania trudnych do wymowy zwrotów.

Mamy nadzieję, że poświęcona urodzinom pani Doris lekcja nie tylko nauczy Was nowych słówek, ale również podsunie kilka pomysłów na świętowanie urodzin Waszych podopiecznych.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT