Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Lekcja niemieckiego: trudne sytuacje w pracy opiekunki

Basia dostaje od Was wiele e-maili z opiniami na temat lekcji – czasem zdarzają się również prośby o opracowanie nowych tematów. Najnowsza lekcja jest odpowiedzią na jeden z takich głosów.

Lekcja Lassen Sie mich bitte in Ruhe! - czyli jak poradzić sobie w trudnych dla opiekunki sytuacjach opisuje przypadki, które zdarzają się w pracy prawie każdej opiekunki osób starszych. Praktyka pokazuje bowiem, że nawet podopieczni na co dzień mili i przyjaźnie usposobieni do otoczenia – jak pani Doris – miewają od czasu do czasu gorsze dni i zły humor.

Cierpliwość i spokój Basi zostały poddane ciężkiej próbie: jej podopieczna nie chciała z nią rozmawiać i co więcej, odmawiała jedzenia i przyjęcia leków. Z lekcji dowiecie się zatem, jak można w języku niemieckim uspokoić zdenerwowaną osobę i jak ją pocieszyć. Mamy nadzieję, że zainteresują Was też pomysły Basi na odwrócenie uwagi pani Doris od jej smutnych myśli. Może spróbujecie je wykorzystać w Waszej pracy?

Jak zwykle przygotowaliśmy także dział ćwiczeń sprawdzających oraz nagrania użytych w lekcji nowych wyrażeń, by łatwiej Wam było nauczyć się poprawnej wymowy.

Mamy nadzieję, że zwroty z nowej lekcji okażą się przydatne, gdy w przyszłości Wasi podopieczni będą mieli gorszy dzień.


Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez Aterima Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z Aterima Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!