Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Lekcja niemieckiego: trudne sytuacje w pracy opiekunki

Basia dostaje od Was wiele e-maili z opiniami na temat lekcji – czasem zdarzają się również prośby o opracowanie nowych tematów. Najnowsza lekcja jest odpowiedzią na jeden z takich głosów.

Lekcja Lassen Sie mich bitte in Ruhe! - czyli jak poradzić sobie w trudnych dla opiekunki sytuacjach opisuje przypadki, które zdarzają się w pracy prawie każdej opiekunki osób starszych. Praktyka pokazuje bowiem, że nawet podopieczni na co dzień mili i przyjaźnie usposobieni do otoczenia – jak pani Doris – miewają od czasu do czasu gorsze dni i zły humor.

Cierpliwość i spokój Basi zostały poddane ciężkiej próbie: jej podopieczna nie chciała z nią rozmawiać i co więcej, odmawiała jedzenia i przyjęcia leków. Z lekcji dowiecie się zatem, jak można w języku niemieckim uspokoić zdenerwowaną osobę i jak ją pocieszyć. Mamy nadzieję, że zainteresują Was też pomysły Basi na odwrócenie uwagi pani Doris od jej smutnych myśli. Może spróbujecie je wykorzystać w Waszej pracy?

Jak zwykle przygotowaliśmy także dział ćwiczeń sprawdzających oraz nagrania użytych w lekcji nowych wyrażeń, by łatwiej Wam było nauczyć się poprawnej wymowy.

Mamy nadzieję, że zwroty z nowej lekcji okażą się przydatne, gdy w przyszłości Wasi podopieczni będą mieli gorszy dzień.


Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy