Aktualności

Lekcja niemieckiego: trudne sytuacje w pracy opiekunki

Basia dostaje od Was wiele e-maili z opiniami na temat lekcji – czasem zdarzają się również prośby o opracowanie nowych tematów. Najnowsza lekcja jest odpowiedzią na jeden z takich głosów.

Lekcja Lassen Sie mich bitte in Ruhe! - czyli jak poradzić sobie w trudnych dla opiekunki sytuacjach opisuje przypadki, które zdarzają się w pracy prawie każdej opiekunki osób starszych. Praktyka pokazuje bowiem, że nawet podopieczni na co dzień mili i przyjaźnie usposobieni do otoczenia – jak pani Doris – miewają od czasu do czasu gorsze dni i zły humor.

Cierpliwość i spokój Basi zostały poddane ciężkiej próbie: jej podopieczna nie chciała z nią rozmawiać i co więcej, odmawiała jedzenia i przyjęcia leków. Z lekcji dowiecie się zatem, jak można w języku niemieckim uspokoić zdenerwowaną osobę i jak ją pocieszyć. Mamy nadzieję, że zainteresują Was też pomysły Basi na odwrócenie uwagi pani Doris od jej smutnych myśli. Może spróbujecie je wykorzystać w Waszej pracy?

Jak zwykle przygotowaliśmy także dział ćwiczeń sprawdzających oraz nagrania użytych w lekcji nowych wyrażeń, by łatwiej Wam było nauczyć się poprawnej wymowy.

Mamy nadzieję, że zwroty z nowej lekcji okażą się przydatne, gdy w przyszłości Wasi podopieczni będą mieli gorszy dzień.


Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT