Aktualności

Nowa lekcja niemieckiego: dzień wolny Basi

Praca opiekunki osób starszych do łatwych nie należy, dlatego bardzo ważne jest, jak spędzamy nieliczne dni wolne w Niemczech. Przeczytajcie, jak wykorzystała jeden z nich nasza Basia.

W najnowszej lekcji Ich habe Freizeit – czyli dzień wolny Basi wykorzystaliśmy liczne słówka i zwroty przydatne w różnych sytuacjach związanych ze spędzaniem wolnego czasu. Jak zawsze przykłady zostały wzięte z życia opiekunki.

Basia dokładnie zaplanowała, co chce robić i gdzie pójść w czasie, gdy panią Doris zajmował się jej syn. Wizyta u fryzjera i wyprawa do sklepów z ubraniami to sprawdzony sposób na poprawę humoru każdej kobiety. Nie inaczej było w przypadku Basi. Na koniec wybrała się jeszcze do jednej z kawiarni, gdzie mogła pochwalić się swoim nowym nabytkiem „upolowanym” na wyprzedaży – przeczytajcie i dowiedzcie się, co sprawiła sobie opiekunka.

Mamy tez dla Was kilka rodzajów ćwiczeń sprawdzających i wersję audio użytych w lekcji nowych wyrażeń, dzięki którym dowiecie się, jak należy je wymawiać.

Mamy nadzieję, że najnowsza lekcja pozwoli Wam swobodniej rozmawiać po niemiecku podczas Waszych dni wolnych od pracy w Niemczech.

Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziecie tutaj.

Oprac. CT