ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Opiekunie, realizujemy akcję „Męskie opiekowanie 2024” – wyjedź z nami na zlecenie!

Zróżnicowanie w opiece to kwestia, która we współczesnym świecie odgrywa duże znaczenie. Obecność mężczyzn w zawodach opiekuńczych wprowadza różnorodność w podejściu do opieki, co pozytywnie wpływa na jakość świadczonych usług i daje możliwość lepszego odpowiedzenia na potrzeby zgłaszane na co dzień przez Podopiecznych.

Akcja „Męskie opiekowanie 2024”, to inicjatywa, której celem  jest zachęcenie mężczyzn do wyjazdu do Niemiec i opieki nad osobami starszymi. Warto zaznaczyć, że Opiekunowie podejmujący się wyjazdu z nami, za wyjazd do Niemiec zarobić mogą nawet 3600 EUR za 62 dni zlecenia. To nie wszystko! Chcesz poznać wszystkie korzyści ze współpracy z nami? Więcej dowiesz się TUTAJ

Opieka to obszar działań mocno sfeminizowany, jednakże aktywne angażowanie się mężczyzn w opiekę nad osobami starszymi pomaga przełamywać tradycyjne stereotypy płciowe, promując równość i wspierając zmianę w postrzeganiu ról społecznych. Właśnie te założenia przyświecały nam w organizacji naszych działań. Dokładamy starań, by Opiekunowie także czuli się zaopiekowani, a Podopieczni otrzymywali wysoką jakąś usług, dostosowaną do ich potrzeb.

Jakie pozytywne aspekty niesie z sobą zaangażowanie mężczyzn w opiekę senioralną i czym się oni wyróżniają w realizacji tego typu zadań?

  • Zróżnicowanie w opiece - zaangażowanie mężczyzn w opiekę nad seniorami przyczynia się do promowania równouprawnienia płci w zawodach związanych z opieką, co może wpływać na przełamywanie stereotypów i tworzenie bardziej zrównoważonego społeczeństwa. Ma to więc globalnie bardzo pozytywne konsekwencje.
  • Rozwój osobisty - opieka nad osobami starszymi może być dla mężczyzn źródłem rozwoju osobistego, wzmacniając ich empatię, cierpliwość i umiejętności interpersonalne.
  • Pragmatyzm – wielu mężczyźni cechuje praktyczne podejście do rozwiązywania problemów, co może być korzystne w zarządzaniu codziennymi wyzwaniami i organizacją opieki nad osobami starszymi. Dużą ich zaletą w działaniach opiekuńczych jest postawa polegająca na realistycznej ocenie rzeczywistości i szybkim reagowaniu, w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń.
  • Tężyzna fizyczna – seniorzy nierzadko zmagają się z dolegliwościami, które uniemożliwiają im poruszanie się o własnych siłach. W takich okolicznościach zaletą jest siła fizyczna, która przez Podopiecznych niekiedy uznawana jest za gwarancję bezpieczeństwa w sytuacjach wymagających fizycznej interwencji.
  • Opanowanie - wielu mężczyzn wyróżnia się równowagą emocjonalną, co pozwala im na skuteczne wspieranie seniorów w sferze psychicznej, wykazując się przy tym spokojem i opanowaniem.
  • Innowacje i nowe perspektywy - mężczyźni pełniąc nową dla siebie rolę wnoszą do zawodu Opiekuna nowe perspektywy i podejścia, które mogą prowadzić do innowacji i wdrażania alternatywnych rozwiązań w sprawowaniu opieki.

Mężczyźni mają wiele cech i umiejętności, które czynią ich doskonałymi Opiekunami osób starszych. Ich zaangażowanie w opiekę nie tylko przynosi korzyści Podopiecznym, ale także wspiera rozwój bardziej zróżnicowanego i otwartego na zmiany sektora opieki.

Wielu seniorów zaznacza, że woli, by opiekowali się nimi mężczyźni, ponieważ nie są wówczas skrępowani w sytuacjach tak intymnych, jak na przykład codzienna higiena, kwestie związane z toaletą, czy kąpielą. Mężczyźni mogą lepiej zrozumieć specyficzne potrzeby zdrowotne i emocjonalne innych mężczyzn, co ułatwia tworzenie więzi i budowanie zaufania w relacji opiekuńczej. Ponadto warto zaznaczyć, że mężczyźni pełniący rolę Opiekunów mogą służyć jako pozytywny model ról społecznych dla młodszych pokoleń, pokazując, że opieka i troska nie są przypisane tylko jednej płci. Promowanie większego udziału mężczyzn w opiece nad osobami starszymi przynosi korzyści zarówno seniorom, jak i całemu społeczeństwu, tworząc bardziej zrównoważone i empatyczne środowisko opiekuńcze.

Opiekunie, rozważasz wyjazd do Niemiec celem troski nad Podopiecznym? Mamy oferty w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, z wysokimi, korzystnymi stawkami i różnorodnymi udogodnieniami. Więcej na temat korzyści płynących ze współpracy z nami dowiesz się TUTAJ.

 

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?

Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania.
Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →