ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

W ATERIMA MED możesz skorzystać z licznych bezpłatnych kursów i szkoleń podnoszących Twoje kompetencje.

W ATERIMA MED mamy świadomość tego, jak niezwykle istotne jest wsparcie Opiekunów w ich codziennych działaniach na każdym etapie współpracy. Jednym z istotnych elementów realizowania misji niesienia pomocy i wsparcia potrzebującym seniorom, jest zdobywanie nowej wiedzy i poszerzanie posiadanych kompetencji, celem jeszcze lepszego odpowiadania na potrzeby Podopiecznego i właściwego reagowania w przypadku wystąpienia konkretnych zdarzeń podczas sprawowania opieki. Opiekun będąc wyposażonym w konkretny pakiet informacji wie jak postąpić w poszczególnych sytuacjach, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa zarówno dla niego, jak i osoby nad którą sprawuje pieczę.

 

 

Dlaczego ATERIMA MED kładzie duży nacisk na regularny rozwój umiejętności Opiekunów?

Ze względu na to, że regularne poszerzanie wiedzy wpływa na jakość sprawowanej opieki, w ATERIMA MED dbamy o to, by Opiekunowie współpracujący z nami mieli możliwość ciągłego rozwoju. Wiele można wypracować w toku działań i z biegiem czasu, gdy Opiekun nabywa kolejne umiejętności z zakresu sprawowania pieczy nad seniorem.

Jesteśmy otwarci zarówno na tych spośród Opiekunów, którzy dopiero rozpoczynają podążanie tą drogą zawodową, jak i tych, którzy już wiele lat temu uczynili z opieki swoje źródło dochodu i posiadają już duży bagaż doświadczeń. Osoby te mogą jednak dzięki współpracy z ATERIMA MED nadal rozwijać swój warsztat na licznych, zupełnie bezpłatnych webinariach i szkoleniach.  

Dzięki wykwalifikowanej kadrze na bieżąco monitorującej nowe zdarzenia w branży opiekuńczej i elastycznie reagującej na zmiany, jesteśmy w stanie uzupełniać wiedzę Opiekunów o wszelkie nowości, przy jednoczesnej dbałości o merytoryczny poziom przekazywanej wiedzy. To właśnie wiedza jest kluczem do właściwie realizowanych zadań opiekuńczych.

 

Webinaria online dotyczące tematyki opieki senioralnej, czyli jak Opiekunowie ATERIMA MED bez wychodzenia z domu zdobywają cenną wiedzę do zastosowania w praktyce?

Webinaria „Profesjonalni w Opiece” to cykliczne spotkania on-line organizowane w ramach programu edukacyjnego dla Opiekunów ATERIMA MED. Wiedza, jaką przekazujemy to nie tylko teoria. To przede wszystkim zbiór praktycznych porad i technik, jakie można zastosować podczas sprawowania codziennej opieki nad Seniorem. Opiekunowie każdego dnia pomagają Seniorom – a my pomagamy im pomagać. Dokładamy starań, by Opiekunowie także czuli się zaopiekowani.

Co ważne, organizujemy szkolenia nie tylko do osób na stałe współpracujących z nami. Część spotkań ma charakter otwarty dla wszystkich. Takie webinaria kierujemy zarówno do zawodowych Opiekunów osób starszych, jak i do wszystkich osób na co dzień zaangażowanych w opiekę. Spotkania prowadzone są przez naszych ekspertów z Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą ATERIMA MED.

Jakie przykładowe zagadnienia poruszane są podczas szkoleń organizowanych dla Opiekunów?

 • Odwonienie organizmu – po czym poznać, że powinniśmy pić więcej?
 • Jakie wyróżniamy idealne sposoby na nawadnianie latem?
 • Czy znasz złote zasady opieki nad Seniorem w upalne dni?
 • Jak poprawnie usunąć kleszcza i kiedy zgłosić się po pomoc medyczną?
 • Jakie wyszczególniamy choroby odkleszczowe?
 • Jaka jest budowa i funkcje skóry?
 • Odleżyny i odparzenia -czym są i jak im zapobiegać?
 • Jakie wyróżniamy produkty do pielęgnacji skóry u Seniorów?
 • Co jest przyczyną upadków u Seniorów?
 • Jakie są przyczyny złamań?
 • Krwiaki, uszkodzenia ciągłości naskórka - jakie wyróżniamy najczęstsze powikłania przy pergaminowej skórze?
 • Złamanie szyjki kości udowej – jak je rozpoznać i zareagować?
 • Jakie są przyczyny i rodzaje inkontynencji?
 • W jaki sposób dobrać materiał chłonny do stopnia nietrzymania moczu i rozmiaru seniora?
 • Jak pielęgnować skórę narażoną na odparzenia?
 • Co robić, gdy senior odmawia korzystania z materiałów chłonnych?
 • Suplementacja – dlaczego jest tak ważna i jak prawidłowo się suplementować, aby Twój mózg był w dobrej kondycji?
 • Odwodnienie – dlaczego tak ważne jest nawadnianie organizmu oraz jak negatywny wpływ na nasz mózg ma odwodnienie?

 

 

Największa konferencja on-line w Polsce dla Opiekunów – jaka wiedza jest przekazywana podczas realizowanej rokrocznie inicjatywy ATERIMA MED?

15 maja obchodzimy Dzień Opiekuna Osób Starszych. Jego ustanowieniu przyświecał zamysł, by docenić wspaniałą i tak bardzo potrzebą pracę wszystkich, którzy sprawują pieczę nad seniorami. W ATERIMA MED celebrujemy ten dzień wraz z naszymi Opiekunami, bo zdajemy sobie sprawę, że troska o Podopiecznych jest misją, która sprawia, że ich codzienność jest lepsza.

Niosąc pomoc i wsparcie tym, którzy naprawdę tego potrzebują, Opiekunowie przyczyniają się do poprawy losu seniorów. Święto to jest okazją do docenienia roli i pracy Opiekunów, którzy są liczną i ważną grupą zawodową. By móc szerzej przybliżyć specyfikę pracy Opiekunów, corocznie organizujemy Konferencje on-line. Więcej na ten temat dowiedzieć można się tutaj.

W ostatniej edycji konferencji wzięli udział szczególni goście: gerontopedagog Marlena Meyer, psycholog Kamila Kozioł, prowadząca konferencję Alina Kamińska, a także pielęgniarka oraz Dyrektor Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą w ATERIMA MED Iwona Przybyło. Opieka nad osobami starszymi rodzi wiele pytań, na które udzielono odpowiedzi podczas wydarzenia:

 • Jak pomóc sobie samemu? Wpływ pozytywnego myślenia i zrozumienia własnych potrzeb na komfort opieki sprawowanej przez Opiekuna.
 • Pozytywne podejście do opieki – co to jest i jak wykorzystać je na co dzień?
 • W jaki sposób możesz stawiać granice w opiece?
 • Jaką firmę wybrać, by czuć się docenionym i nie wpaść w pułapkę obietnic?

Zapis całości spotkania dostępny jest tutaj.

 

 

Certyfikat Wykwalifikowanego Opiekuna w Środowisku Domowym – w jaki sposób potwierdzamy umiejętności naszych Opiekunów?

W odpowiedzi na potrzeby Opiekunów chcących rozwijać swoją wiedzę, w ATERIMA MED realizowany jest certyfikowany program edukacyjny. Między innymi z zakresu czynności opiekuńczych nad seniorami, jak i chorób demencyjnych oraz innych schorzeń osób starszych.  Program realizowany jest przez naszego partnera merytorycznego – Akademię Opiekunów, która przygotowała kurs obejmujący 80 godzin lekcji w systemie e-learningu. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny i dedykowany wszystkim Opiekunkom wyjeżdżającym na zlecenia z ATERIMA MED. Tryb nauki w zakresie wiedzy teoretycznej jest elastyczny, dostosowany do potrzeb i możliwości Opiekuna, odbywa się w zaciszu domowym, za pomocą platformy e‑learningowej.

Co ważne, w kursie tym znaczenie ma nie tylko wiedza merytoryczna, lecz także działanie w praktyce. Zadania opiekuńcze rozpatrywane są więc holistycznie, z uwzględnieniem wielu aspektów. Na praktyczną część kursu składa się kilkutygodniowy pobyt Opiekuna u Podopiecznego.

Warunkiem otrzymania Certyfikatu Wykwalifikowanego Opiekuna w Środowisku Domowym jest zaliczenie obu części kursu – teoretycznej i praktycznej oraz pozytywne przyjęcie raportu przez organizację certyfikującą. Uczestnicy kursu mają możliwość kontaktu z trenerem odpowiedzialnym za realizację kursu, co stanowi dodatkową szansę na skorzystanie w razie potrzeby z jego wiedzy i wieloletniego doświadczenia w zakresie niesienia pomocy i wsparcia seniorom.

Kontakt w sprawie uzyskania certyfikatu nawiązać można pod adresem szkolenia@akademiaopiekunow.pl lub telefonicznie: 123476494.

 

 

W jaki sposób ATERIMA MED pomaga w nauce języka niemieckiego?

Lepsza znajomość języka, to możliwość wyboru w szerszej gamie dostępnych ofert. Znajomość języka niemieckiego w pracy Opiekuna w Niemczech przynosi korzyści, takie jak bezpieczeństwo, pewność siebie i możliwość wyższych zarobków. Płynne posługiwanie się tym językiem zmniejsza stres oraz wpływa na większy komfort pracy jako Opiekunka osób starszych.

W zawodzie Opiekuna umiejętność posługiwania się językiem niemieckim odgrywa kluczową rolę już od początku. To narzędzie niezbędne, zwłaszcza w pierwszych dniach na nowym zleceniu, kiedy poznajesz swojego Podopiecznego oraz jego rodzinę. Umiejętne posługiwania się językiem jest kluczem do rozpoznawania podstawowych potrzeb seniora. Nie tylko umożliwia płynne komunikowanie się, ale ma także pozytywny wpływ na atmosferę w miejscu realizacji zlecenia, ze względu na nie powstawanie bariery językowej, będącej przeszkodą w realizacji powierzonych zadań.

 • Kurs językowy – poszerzaj swoje umiejętności komunikacyjne bazując na wiedzy specjalistów.

Jesteśmy świadomi, że nauka nowego języka to wyzwanie dla wielu osób. Dlatego też priorytetem dla nas jest, aby kurs językowy organizowany we współpracy z naszym partnerem – Akademią Opiekunów, odbywał się w atmosferze pełnej otwartości i wzajemnego zrozumienia.

Nasz zespół wykwalifikowanych nauczycieli przekazuje Opiekunom praktyczne zwroty przydatne w codziennych działaniach. Przede wszystkim jednak, pomagamy pokonać barierę językową, umożliwiając swobodną komunikację. Podczas zajęć online Opiekunowie mają okazję porozmawiać twarzą w twarz z lektorem za pomocą kamery komputerowej, co sprzyja kontaktowi ze specjalistą i ma pozytywny wpływ zarówno na przekazywanie wiedzy, jak i jej przyswajanie. Kontakt w sprawie kursu możliwy jest drogą mailową szkolenia@akademiaopiekunow.pl lub telefonicznie: 123476494.

 • Telefoniczny dyżur lektora języka niemieckiego.

Czy uczysz się niemieckiego, ale zmagasz się z trudnościami z gramatyką? A może poszukujesz skutecznej metody nauki dostosowanej do Twoich potrzeb? Miewasz problemy z konstruowaniem poprawnych zdań po niemiecku? W takich sytuacjach zawsze możesz liczyć na wsparcie dyżuru lektora języka niemieckiego. Wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED mają możliwość skorzystania z telefonicznych konsultacji z doświadczoną lektorem.

By skontaktować się z dyżurującym lektorem wystarczy zgłosić taką potrzebę Koordynatorowi, a on przekaże Opiekunowi numer kontaktowy. Dyżury odbywają się w każdy wtorek (w godzinach 11:00 -12:00) i czwartek (w godzinach 17:00 - 18:00).

 • Lekcje języka niemieckiego dostępne online – wiedza, z której Opiekunowie mogą korzystać w dogodnym czasie. 

Bariera językowa nierzadko stanowi przeszkodę w podejmowaniu działań zawodowych jako Opiekun za granicą. Rodziny Niemieckie zwyczajowo oczekują umiejętności posługiwania się językiem przynajmniej na poziomie podstawowym, co może wydawać się trudne do osiągnięcia. Dlatego w ATERIM MED wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Opiekunów, udostępniamy przystępne lekcje, które służą przyswajaniu przydatnego w branży opiekuńczej słownictwa.

Nauka języka niemieckiego podzielona jest na dwa poziomy - podstawowy i zaawansowany. Nauka niemieckiego od podstaw zalecana jest dla tych, którzy dopiero zaczynają naukę języka i przygotowują się do pierwszego wyjazdu za granicę. Materiał został przygotowany dla osób chcących powtórzyć podstawy języka niemieckiego lub nauczać się go na tyle, by podjąć pierwsze zlecenie w charakterze Opiekuna osób starszych.

Dla osób, które opanowały już wiedzę z kursu dla początkujących, lecz nadal chcą rozwijać kompetencje językowe, przygotowano lekcje zaawansowane. Skorzystanie z tej wiedzy dostępnej online pozwoli na pogłębienie umiejętności językowych.

Celem nieodpłatnego skorzystania z przygotowanych materiałów zapraszamy na naszą stronę. Kliknij tutaj! 

Szukasz najlepszej oferty
dla Opiekunów osób starszych w Niemczech?
Mamy oferty, które spełnią Twoje oczekiwania.
Wypełnij formularz, zadzwonimy do Ciebie i znajdziemy najlepiej dopasowane zlecenie.

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dodaj pliki
Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →