Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nowa lekcja niemieckiego: Święta Bożego Narodzenia

Wszędzie dookoła coraz więcej choinek, Mikołajów i migoczących dekoracji – nic więc dziwnego, że Święta zawitały też do naszej Akademii języka niemieckiego.

W najnowszej lekcji Weihnachtsvorbereitungen – czyli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia znajdziecie słówka i zwroty związane z bożonarodzeniowymi przygotowaniami i zwyczajami. Dowiecie się na przykład, jak po niemiecku nazywamy choinkę, Adwent, prezenty, karpia czy bombki.

Basia i pani Doris rozmawiają też na temat świątecznych potraw – okazuje się, że zupełnie inne przysmaki pojawiają się wtedy na stołach w Niemczech i Polsce. Z lekcji dowiecie się między innymi, jak nazywa się rozgrzewający napój, który zimą jest u naszych zachodnich sąsiadów bardzo popularny. Mamy też dla Was kulinarną niespodziankę.

Jak zwykle przygotowaliśmy także ćwiczenia sprawdzające oraz nagrania użytych w lekcji nowych wyrażeń, by łatwiej Wam było nauczyć się poprawnej wymowy.


Mamy nadzieję, że słówka z nowej lekcji przydadzą się Wam przy świątecznych przygotowaniach.


Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziesz tutaj.

Oprac. CT

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000725474. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez Aterima Sp. z o.o. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z Aterima Sp. z o.o. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!