Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Nowa lekcja niemieckiego: Święta Bożego Narodzenia

Wszędzie dookoła coraz więcej choinek, Mikołajów i migoczących dekoracji – nic więc dziwnego, że Święta zawitały też do naszej Akademii języka niemieckiego.

W najnowszej lekcji Weihnachtsvorbereitungen – czyli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia znajdziecie słówka i zwroty związane z bożonarodzeniowymi przygotowaniami i zwyczajami. Dowiecie się na przykład, jak po niemiecku nazywamy choinkę, Adwent, prezenty, karpia czy bombki.

Basia i pani Doris rozmawiają też na temat świątecznych potraw – okazuje się, że zupełnie inne przysmaki pojawiają się wtedy na stołach w Niemczech i Polsce. Z lekcji dowiecie się między innymi, jak nazywa się rozgrzewający napój, który zimą jest u naszych zachodnich sąsiadów bardzo popularny. Mamy też dla Was kulinarną niespodziankę.

Jak zwykle przygotowaliśmy także ćwiczenia sprawdzające oraz nagrania użytych w lekcji nowych wyrażeń, by łatwiej Wam było nauczyć się poprawnej wymowy.


Mamy nadzieję, że słówka z nowej lekcji przydadzą się Wam przy świątecznych przygotowaniach.


Wszystkie nasze dotychczasowe lekcje języka niemieckiego znajdziesz tutaj.

Oprac. CT

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Kliknij i zadzwoń +48 12 341 15 15