Praca dla opiekunek w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Spacer po okolicy

W lekcji „Wie schöne Umgebung - czyli Basia poznaje okolicę” proponujemy wycieczkę po miejscach, które znajdują się w pobliżu domu podopiecznego. Trasa, którą poznasz już na początku swojego pobytu, umożliwi Ci szybką orientację w terenie i pozwoli bezbłędnie trafić do celu.

Wybraliśmy zwroty, które będą pomocne w poznawaniu terenu i poszerzaniu wiedzy o nim na własną rękę, a nie tylko poprzez opowieści seniora. Dzięki tej lekcji dowiesz się, jakie są niemieckie odpowiedniki miejsc takich jak: kościół, kawiarnia, hotel czy piekarnia. Będziesz też wiedzieć, jak kupić przysmak podopiecznego i jak poprosić o charakterystyczne dla regionu wypieki.


Lekcja tradycyjnie przynosi także wskazówkę Basi, która sprawi, że nauka będzie przebiegać sprawniej i stworzysz „pamięciową mapę”.


Mamy nadzieję, że lekcja nr 8 zachęci Cię do spojrzenia na spacer z seniorem jako okazję do pogłębienia znajomości najbliższej okolicy i znalezienia ważnych elementów pobliskiego krajobrazu, ale także impuls dla podopiecznego do wspomnień, które pozwolą Ci go lepiej zrozumieć.


Wszystkie dotychczasowe lekcje znajdziesz tutaj.

Oprac. MZ

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?

Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Dane, które nam przekażesz będą bezpieczne. Ich administratorem będzie ATERIMA Sp. z o.o. oraz ATERIMA Polska Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie. Będą przetwarzane na podstawie Twojej zgody, w celu przekazywania Ci informacji o ofertach i warunkach zatrudnienia dla opiekunów osób starszych.

W każdej chwili możesz swoją zgodę wycofać, ale wówczas nie będziemy mogli przedstawiać Ci ofert. Masz również prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania lub usunięcia.

Odbiorcami danych, które nam przekażesz będą nasi pracownicy oraz zaufani partnerzy (np. podopieczni lub koordynatorzy w Niemczech). Masz pytania? Zapoznaj się z naszą polityką prywatności lub skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. ^zwiń

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki ciasteczek i polityki prywatności.

Zgłoś się do nas - oddzwonimy