Aktualności

Lekcja niemieckiego dla Opiekunek: Spacer po okolicy

W lekcji „Wie schöne Umgebung - czyli Basia poznaje okolicę” proponujemy wycieczkę po miejscach, które znajdują się w pobliżu domu podopiecznego. Trasa, którą poznasz już na początku swojego pobytu, umożliwi Ci szybką orientację w terenie i pozwoli bezbłędnie trafić do celu.

Wybraliśmy zwroty, które będą pomocne w poznawaniu terenu i poszerzaniu wiedzy o nim na własną rękę, a nie tylko poprzez opowieści seniora. Dzięki tej lekcji dowiesz się, jakie są niemieckie odpowiedniki miejsc takich jak: kościół, kawiarnia, hotel czy piekarnia. Będziesz też wiedzieć, jak kupić przysmak podopiecznego i jak poprosić o charakterystyczne dla regionu wypieki.


Lekcja tradycyjnie przynosi także wskazówkę Basi, która sprawi, że nauka będzie przebiegać sprawniej i stworzysz „pamięciową mapę”.


Mamy nadzieję, że lekcja nr 8 zachęci Cię do spojrzenia na spacer z seniorem jako okazję do pogłębienia znajomości najbliższej okolicy i znalezienia ważnych elementów pobliskiego krajobrazu, ale także impuls dla podopiecznego do wspomnień, które pozwolą Ci go lepiej zrozumieć.


Wszystkie dotychczasowe lekcje znajdziesz tutaj.

Oprac. MZ