Aktualności

Nowy film na platformie Akademii Opiekunów

Na stronie Akademii Opiekunów pojawił się pierwszy film z Sympozjum „Z Tobą dam radę!”. Specjalnie z myślą o naszych Opiekunach dzielimy się ekspercką wiedzą w formie nagrań wykładów publikowanych co miesiąc na platformie.

Grudniowe Sympozjum „Z Tobą dam radę!” – Opieka, Komunikacja, Aktywizacja osób z demencją zgromadziło ponad 160 uczestników oraz grupę cenionych specjalistów, m.in. lekarzy, terapeutów i psychologów. Uczestnicy Sympozjum zorganizowanego przez Akademię Opiekunów poznali nowatorskie metody opieki nad osobami żyjącymi z demencją i najnowsze formy wsparcia chorych, a także wzięli aktywny udział w dyskusjach panelowych.

Nie wszyscy Opiekunowie ATERIMA MED mogli wziąć udział w tym wydarzeniu – właśnie dlatego Akademia Opiekunów chce dzielić się wiedzą zgromadzoną podczas Sympozjum poprzez publikowanie wykładów ekspertów na stronie www.akademiaopiekunow.pl.

W tym miesiącu na platformie Akademii Opiekunów pojawił się wykład prof. Tadeusza Parnowskiego pt. „Zaburzenia zachowania w otępieniu – jak sobie radzić?”. Profesor Parnowski to wybitny lekarz psychiatra, psychogeriatra oraz organizator i kierownik pierwszego oddziału psychogeriatrycznego i Poradni Zaburzeń Pamięci w Polsce.

Z wykładu dowiecie się m.in.:

  • Jakie etapy otępienia wyróżniamy i jak je rozpoznać,
  • Jakie działania mogą złagodzić lub opóźnić wystąpienie otępienia,
  • Jak dostosować formę opieki do poszczególnych etapów choroby,
  • Jakie są sprawdzone niefarmakologiczne metody, które mogą znacząco wpłynąć na samopoczucie i stan zdrowia chorego.

Wykład znajdziecie TUTAJ

Zapisy wykładów w formie filmów udostępniamy tylko dla Opiekunów ATERIMA MED! Już za miesiąc kolejne wideo :)