Aktualności

Co nowego w Akademii Opiekunów?

ATERIMA_MED_CO_NOWEGO_W_AED_170728_v2

Wszystkich Opiekunów zatrudnionych w ATERIMA MED zachęcamy do odwiedzania platformy Akademii Opiekunów.

Sprawdźcie, jakie nowe materiały edukacyjne pojawiły się w tym miesiącu:

I. NOWE FILMY GRAMATYCZNE

  • Poziom podstawowy – tematem lekcji są podstawowe zasady tworzenia dwóch rodzajów pytań: pytań zamkniętych (czyli Entscheidungsfragen) oraz tzw. „pytań W” (znanych także jako W-Fragen). Lekcja dostępna jest tutaj.
  • Poziom zaawansowany – w lekcji kontynuujemy temat z poprzedniego odcinka, czyli zdania przydawkowe względne – omawiamy przykłady, w których używamy zaimków względnych w celowniku i dopełniaczu. Odcinek znajdziecie tutaj.

II. MATERIAŁY EDUKACYJNE Z SYMPOZJUM

Na platformie publikujemy kolejny film z Sympozjum „Z Tobą dam radę”. W tym miesiącu jest to zapis wykładu pani dr hab. Aleksandry Klimkowicz-Mrowiec pt. „Uporczywe zaburzenia zachowania w otępieniach”.

Zaburzenia zachowania u osób z demencją występują u około 60-90% chorych. Mogą one pojawiać się już we wczesnych etapach choroby, a ich częstotliwość i nasilenie rośnie z czasem. Zaburzenia te można jednak łagodzić lub nawet eliminować! Jakimi metodami można to robić? Tego dowiecie się z wykładu, który znajdziecie na platformie Akademii Opiekunów.

III. NOWY ARTYKUŁ w sekcji „Strefa relaksu, z którego dowiecie się, jakie są metody wykorzystania muzyki w leczeniu demencji.

Do platformy edukacyjnej Akademii Opiekunów dostęp mają wszyscy Opiekunowie zatrudnieni w ATERIMA MED.

Życzymy owocnej nauki i miłej lektury! :)