19 września o 19:00 odbędzie się webinar otwarty dla Opiekunów!
Nasze webinary są przeznaczone zarówno dla profesjonalnych Opiekunów osób starszych, jak i dla wszystkich, którzy codziennie angażują się w opiekę nad osobami starszymi. Podczas spotkania online porozmawiamy o praktycznych wskazówkach dotyczących radzenia sobie z opieką nad osobą z chorobą Alzheimera, aby zmniejszyć lęk i zrozumieć lepiej tę chorobę.
O czym będzie webinar otwarty?
Alzheimer – czy trzeba się obawiać opieki nad osobą z chorobą Alzheimera?
W tym bloku wprowadzimy Cię do tematu choroby Alzheimera, wyjaśniając, dlaczego opieka nad osobą z tą chorobą może budzić obawy. Omówimy najczęstsze mity i nieporozumienia związane z chorobą Alzheimera, podkreślając znaczenie wiedzy i wsparcia w radzeniu sobie z wyzwaniami opieki.
Sygnały wskazujące na chorobę Alzheimera
Przyjrzymy się wczesnym objawom choroby Alzheimera i nauczymy Cię, jak rozpoznać pierwsze sygnały i symptomy. Omówimy różnice między normalnym starzeniem się a objawami choroby Alzheimera oraz podpowiemy, kiedy i gdzie szukać pomocy medycznej.
Choroba Alzheimera – utracone wspomnienia. Jak sprawować opiekę nad osobą z chorobą Alzheimera?
W tym segmencie skupimy się na strategiach radzenia sobie z utratą pamięci u osoby chorej. Przedstawimy metody poprawy komunikacji i zrozumienia z osobą z Alzheimera oraz praktyczne wskazówki dotyczące codziennej opieki. Podpowiemy, jak tworzyć bezpieczne i komfortowe środowisko dla osoby z chorobą Alzheimera.
Nie bój się – ABC choroby Alzheimera
W tym bloku omówimy podstawowe informacje o chorobie Alzheimera, kluczowe aspekty diagnozowania i leczenia, a także wsparcie dla Opiekunów. Podzielimy się wskazówkami, jak radzić sobie ze stresem i zmęczeniem oraz przedstawimy dostępne zasoby i organizacje wspierające Opiekunów osób z chorobą Alzheimera.
Poznaj prelegentkę z Zespołu Medycznego prowadzącą webinar:
mgr Dagmara Lech
Pielęgniarka, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego oraz w trakcie dwóch szkoleń specjalizacyjnych – opieki długoterminowej i pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Posiada ponad 8 letnie doświadczenie w pracy z pacjentem. Aktualnie pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Zawodowo pasjonuje się leczeniem ran i wprowadzaniem nowoczesnych technologii do pracy z pacjentem.
Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Akademia Opiekunów odpowiedzialna za realizację programu edukacyjnego Profesjonalni w opiece. Organizatorem spotkania on-line jest ATERIMA MED Zaopiekowani.