Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.
image/svg+xml

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Poznaj odpowiedzi na pytania zadawane przez Opiekunów, które pojawiły się podczas konferencji „Opiekun osób starszych – zawód możliwości”.

Blisko 400 osób wzięło udział w największym wydarzeniu w branży Opieki – organizowanej przez ATERIMA MED konferencji "Profesjonalni w opiece: opiekun osób starszych - zawód możliwości!".

 Odpowiedzi na pytania, które pojawiły się podczas konferencji „Opiekun osób starszych – zawód możliwości”.

Tak duża liczba uczestników jest oczywistym dowodem na to, że Opiekunowie chcą się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje poprzez czynny udział w przygotowanych dla nich wydarzeniach. Podczas których zdobyć mogą cenną wiedzę z zakresu swoich zawodowych działań, którą następnie mogą wykorzystywać w praktyce. W trakcie spotkania zarówno na Facebooku jak i dedykowanym temu celowi czacie Opiekunowie zadali wiele pytań, na które odpowiedzi udzielali specjaliści.

Twarzami naszej konferencji on-line byli eksperci w dziedzinie opieki:

Michał Gwiżdż – wykładowca akademicki, psycholog, kulturoznawca, doktor nauk humanistycznych. Specjalista terapii środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Iwona Przybyło – magister pielęgniarstwa, Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowana terapeutka zajęciowa, coach i trenerka.

Duża ilość pytań sprawiła, że w ściśle określonym czasie naszego wydarzenia nie mogła pojawić się odpowiedź na każde z nich. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom przygotowaliśmy materiał, z którego dowiecie się wszystkiego na temat nurtujących Was kwestii. Także tych, których nie zdążyliśmy omówić podczas konferencji. 

 

 1. Czy referencje są ważne?

Tak, warto prosić rodziny o wystawianie referencji. Dlaczego? Ponieważ ich posiadanie pomaga przyspieszyć pozytywną decyzję klienta. Jest on wówczas świadomy, że osoba, która ma zająć się jego bliskimi posiada wiedzę i kwalifikacje niezbędne do sprawowania opieki. Co ważne, dzięki referencjom można również otrzymać wyższe wynagrodzenie, ponieważ doceniamy posiadane doświadczenie zawodowe. Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z artykułem dostępnym tutaj.

 

 2. Czy trzeba umieć gotować?

Nie wymaga się od Opiekuna gotowania skomplikowanych potraw, wystarczą proste domowe posiłki. Oferty pracy dla opiekunów nierzadko zawierają wytyczne mówiące o tym, że osoba zatrudniona zajmie się także prowadzeniem gospodarstwa domowego. Chodzi tutaj zazwyczaj o robienie zakupów, pranie, przygotowywanie posiłków. Czyli zajęcia wykonywane na bieżąco w codziennym życiu. Nie wymagają one dodatkowych kwalifikacji, gdyż są to czynności proste, wręcz intuicyjne. Korzystnym byłoby natomiast przygotowanie przed wyjazdem zeszytu z przepisami, lub po prostu zabranie z sobą książki kucharskiej. Dzięki temu można mieć w zanadrzu kilka dodatkowych pomysłów na posiłki podawane w domu podopiecznego. Więcej o zadaniach opiekuna przeczytać można tutaj.

 

 3. Czy trzeba być zaszczepionym na koronawirusa aby wyjechać?

Coraz częściej pojawiają się oferty dla niezaszczepionych Opiekunów. Co jednak nie zmienia faktu, że dla rodzin szczepienie Opiekuna jest bardzo ważne. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat naszej akcji 3 x Z: zaszczepiona – zabezpieczona – zaopiekowana, Więcej na ten temat można dowiedzieć się tutaj.

 

 4. Jak jest tytuł książki, o której mówiła Pani Iwonka w trakcie konferencji?

To książka „Zalękniony mózg” autorstwa Elizabeth Karle oraz Catherine Pittman, wydana w naszym kraju przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorki przedstawiają sprawdzone strategie walki z lękiem oparte na najnowszych badaniach w dziedzinie neuronauki. W zrozumiały sposób omawiają, w jaki sposób lęk powstaje w mózgu i pokazują, jak wykorzystać te informacje w praktyce.

 

 5. Jak się zapisać na kurs języka?

W trosce o rozwój umiejętności i kompetencji opiekunów uruchomiliśmy nowość – bezpłatny kurs języka niemieckiego. Po jego ukończeniu opiekunowie otrzymają u nas gwarancję oferty. To innowacyjne rozwiązanie pozwala osobom, dla których barierą była wcześniej nieznajomość języka, na podążenie ścieżką rozwoju zawodowego i niesienia wsparcia potrzebującym seniorom. Ucząc języka całkowicie bezpłatnie dajemy szansę na podjęcie działań opiekuńczych i wyjazd na jedno z w pełni legalnych, sprawdzonych, a przede wszystkim intratnych zleceń. W sprawie zapisów na nieodpłatny kurs zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 12 341 1515

 

 6. Co jeśli rodzina podopiecznego nie przewiduje w ciągu dnia przerwy w pracy opiekuna?

Koniecznie trzeba nam to zgłosić i pilnie przekazać taką informację. Można skontaktować się w tej sprawie ze swoim koordynatorem. Przerwa jest bardzo potrzebna żeby zebrać siły do dalszego działania. Podczas konferencji mówiliśmy dużo o tym, by pamiętać o sobie i swoich potrzebach. Chcemy do komfortu opiekunów podchodzić prewencyjnie, dlatego w ATERIMA MED sprawdzamy miejsce, do którego trafia dana osoba. Opiekun nie będzie skuteczny bez przerwy, dlatego jako firma dbamy o jego czas wolny.

 

 7. Jak wzmocnić relacje z seniorem?

Ważne jest ustalenie co senior lubi, co sprawia mu przyjemność. Jeśli podopieczny nie jest już na tyle komunikatywny, by samemu udzielić odpowiedzi, warto zapytać jego rodzinę o obszar zainteresowań seniora. Czym się w przeszłości zajmował? Jak spędzał czas wolny? Czy miał jakieś konkretne hobby? Warto włączyć do codzienności te obszary, które (jak uda nam się ustalić z różnych źródeł) sprawiały podopiecznemu przyjemność w przeszłości. To może być doskonały most do porozumienia i komunikacji z nim. Korzystne jest budowanie poczucia sprawstwa i stawianie podopiecznego w roli eksperta np. poprzez mówienie: „pomóż mi w tej czynności, bo ty robisz to lepiej ode mnie”.

 

 8. Co należy robić w prewencji dobrego snu?

Warto zadbać o minimum czasu snu, którego subiektywnie każdy z nas potrzebuje w innym wymiarze. Zalecane jest podejmowanie co najmniej pół godziny aktywności fizycznej przed snem. Istotne jest tuż przed snem ograniczenie korzystania ze źródeł niebieskiego światła, takich jak smartfony, czy telewizor lub inne ekrany. Korzystne są stałe godziny snu celem przyzwyczajenia organizmu do pór zasypiania i wstawania. Odradza się zażywanie suplementu melatoniny jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza.

 

 9. Czy dostępne są oferty dla mężczyzn?

Tak, posiadamy takie oferty. Wachlarz dostępnych zleceń jest bardzo duży. Warto regularnie śledzić nasze ogłoszenia, by być na bieżąco z możliwościami wyjazdów, które oferujemy. Oczywiście zapraszamy do współpracy również panów.

 

 10. Czy można na zlecenie wyjechać z psem?

Pojawienie się w domu podopiecznego opiekuna jest dla seniora dużą zmianą w jego codzienności. Gdyby pod jego dachem dodatkowo pojawiło się zwierzę, mogłoby to spowodować dodatkowy niepokój i utrudnić proces sprawowania opieki. Niekiedy zdarzają się jednak oferty, w których rodzina seniora zgłasza, że można przyjechać na zlecenie wraz ze swoim pupilem. Warto kontaktować się z nami w tej sprawie i zgłaszać tę kwestię rekruterowi. Staramy się odpowiadać na wszystkie potrzeby osób zainteresowanych wyjazdem na zlecenie.

 

 11. Jak radzić sobie gdy podopieczny budzi się kilka razy w nocy?

Jest to często spowodowane postępem choroby i zmianami neurodegeneracyjnymi, czyli takimi, które uszkadzają centralny układ nerwowy. Jeśli lekarz zaleci takie działanie, można wspomagać się farmakoterapią. Najważniejsze jest jednak ustalenie przyczyny budzenia się, istotna jest konsultacja ze specjalistą. Bardzo często u podłożona błądzenia w nocy leży infekcja oraz ból, a niekiedy lęk, który pojawia się u podopiecznego. Warto zastanowić się czy jakiś czynnik z otoczenia wywołuje taką reakcję. Może okazać się, że we wnętrzu jest za ciemno, lub że niepokój wywołuje odzież zawieszona lub odłożona w określonym miejscu. Rzucając cień budzi strach u osoby w podeszłym wieku. Takich przykładów jest wiele, warto więc zaobserwować czego boi się podopieczny i co powoduje jego dyskomfort. Zawsze należy też upewnić się, czy nie doszło do infekcji układu moczowego. Trzeba w tym celu zrobić badanie ogólne moczu. Wyleczenie infekcji może sprawić, że niepożądane zachowania wyciszą się lub znikną zupełnie.

 

 12. Jak wyznaczać granice i respektować czas wolny?

Istotna jest asertywność, czyli umiejętność mówienia „nie” w sposób, który uwzględnia i akceptuje potrzeby każdej ze stron. Jest to proces, który każdy z nas może zainicjować. Wymaga on budowania świadomości własnych umiejętności oraz kompetencji. Warto komunikować rodzinie seniora wprost, że potrzebuje się przerwy, argumentując to faktem, że chodzi o lepszą opiekę nad podopiecznym.

 

Praca w branży opiekuńczej to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy na swoje potrzeby, lecz także misja niesienia pomocy i wsparcia osobom w wieku zaawansowanym. Mamy nadzieję, że nasza konferencja ugruntowała w uczestnikach poczucie, że jest to zawód możliwości!

Wybór oferty optymalnie dobranej do własnych preferencji to klucz do czerpania satysfakcji z wyjazdu na zlecenie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony i wybór jednego ze sprawdzonych, legalnych zleceń.

Oferty dostępne są pod adresem: www.aterima-med.pl/oferty-pracy

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?


Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7m zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7M, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →