ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Mój pierwszy wyjazd do Niemiec

Zastanawiasz się nad zmianą pracy i szukasz nowych wyzwań? A może przechodzisz na emeryturę i dysponujesz sporą ilością czasu wolnego? Masz ochotę poznać nową kulturę, a także nauczyć się niemieckiego? A może po prostu chcesz dorobić do rodzinnego budżetu, bo zbierasz właśnie na remont mieszkania?

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, brakuje Ci odwagi i dopiero zaczynasz pracę w branży opiekuńczej, proponujemy zapoznać się z poniższym artykułem – dzięki niemu pierwszy wyjazd do Niemiec jako Opiekunka będzie dla Ciebie komfortowy.

Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań.

Zaczynamy?

  1. Kim tak naprawdę jest Opiekunka osób starszych?

Podejmując pracę w tej branży trzeba mieć odpowiednie predyspozycje osobowościowe oraz dobry stan zdrowia. Trzeba posiadać sporo cierpliwości i empatii do drugiej osoby. Mile widziane jest doświadczenie w opiece, referencje i zaangażowanie.

Decyzja o wyjeździe nie należy do najłatwiejszych, bo zostawia się w Polsce rodzinę czy znajomych. Praca w opiece jest wymagająca, ale też dająca wiele satysfakcji. Trzeba być zatem pewnym i zdecydowanym. Najlepiej będzie, jeśli przed wyjazdem postawisz sobie cel. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jedziesz tam tylko na jakiś czas, a nie na stałe. Wyobraź sobie, kiedy wracasz zadowolona ze zlecenia, bo masz za sobą nowe doświadczenie, lepszą znajomość języka niemieckiego, a na koncie środki, które pozwolą Ci np. na zakup nowych mebli do pokoju.

  1. Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Jeżeli myślisz o podjęciu pracy, skontaktuj się ze konsultantami ATERIMA MED, którzy opowiedzą szczegółowo o warunkach zatrudnienia, wypełnią z Tobą formularz zgłoszeniowy i przeprowadzą krótką rozmowę w języku niemieckim. Wtedy też dobiorą zlecenie do Twoich preferencji i dyspozycyjności. Twoje wynagrodzenie uzależnione będzie od znajomości języka i od trudności zlecenia.

Rozumiemy, że spora część osób nigdy nie miała styczności z językiem niemieckim, więc przygotowaliśmy dla nich pewne rozwiązania, które pomogą spokojnie przygotować się im do wyjazdu.

O tym, jak nauczyć się języka niemieckiego, możesz przeczytać tutaj.

  1. Jakie są obowiązki Opiekunki osób starszych?

Codzienne obowiązki Opiekuna wymagają sporej siły psychicznej i fizycznej. Pewnie zastanawiasz się, co będzie należeć do Twoich zadań? Śledzisz na różnych forach wypowiedzi innych Opiekunek, szukasz wparcia?

Podejmując pracę w ATERIMA MED, do Twoich obowiązków będą należeć m.in. czynności związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego, towarzystwo i wsparcie Podopiecznego, a także czynności higieniczne, pielęgnacyjne i aktywizacja. Warto pamiętać o tym, że Opiekunka/Opiekun nie opatruje odleżyn, nie robi opatrunków, zastrzyków, nie mierzy cukru, a także nie rozdziela i nie dawkuje leków.

Każdy Podopieczny jest inny, więc Twój zakres obowiązków może się różnić, w zależności od zlecenia.

  1. Zaproponowano mi zlecenie, co dalej?

Kiedy Koordynator przedstawił Ci zlecenie, na którym spodobały Ci się warunki, Twój profil zostanie wysłany do rodziny Podopiecznego. Jeśli wszystkie szczegóły zostaną już uzgodnione, poinformujemy Cię odbędzie się wyjazd z Polski do Niemiec. To my opłacamy bilety. Zazwyczaj jest to bus lub większy autokar typu Sindbad. Jeśli chcesz pojechać na zlecenie własnym środkiem transportu zwrócimy Ci koszty do 100 EUR w każdą ze stron.

Przed podróżą otrzymasz list wyjazdowy, na którym będą podane informacje dotyczące Podopiecznego, jego stanu zdrowia, a także dokładny adres, dzień rozpoczęcia pracy oraz przewidywany termin zakończenia zlecenia.

Twoim zadaniem będzie spakowanie swojego bagażu. Co warto ze sobą zabrać do pracy w Niemczech? Kilka rad na ten temat znajdziesz w naszym artykule

  1. Dlaczego ATERIMA MED?

Powodów, dla którego warto podjąć współpracę z ATERIMA MED, jest wiele. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że jesteśmy firmą, która działa na rynku od 2011 roku i do tej pory zatrudniła setki Opiekunów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. To Ty masz wpływ na to, na którą stellę (czyli miejsce pracy w Niemczech) pojedziesz.

Z ATERIMA MED każdy Opiekun pozostaje w stałym kontakcie z Koordynatorem. Zapewniamy prywatne ubezpieczenie, wspieramy pielęgniarek i psychologa w trudnych chwilach, a co najważniejsze - stawiamy na bezpieczeństwo, jak i rozwój.

Wiele powodów, dla których warto wyjechać do pracy w Niemczech z ATERIMA MED znajdziesz TUTAJ

Praca Opiekuna jest odpowiedzialna i wymagająca. Potwierdzi ten fakt każdy, kto miał okazję pracować w tym zawodzie. Trzeba być gotowym na wiele wyzwań.

Ważne jest to, aby przed wyjazdem mieć pozytywne nastawienie. Uśmiech i pogoda ducha pomogą Ci przezwyciężyć strach przed nieznanym.

„Nieznane” może przynieść Ci też wiele niezapomnianych, radosnych momentów i wzmocnić przekonanie o własnej sile, odwadze i decyzyjności. Nie zapominaj o tym. Może więc warto spróbować?

Wiesz już jak wygląda proces rekrutacyjny dla Opiekunek osób starszych i dlaczego warto wyjechać właśnie z ATERIMA MED. Następnie warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, a przede wszystkim zastanowić się, czy masz odpowiednie umiejętności, by całodobowo opiekować się niesamodzielnym seniorem.

Jakie warunki musi spełniać Opiekunka?

Kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji o wyjeździe do Niemiec jako Opiekunka seniora odgrywa znajomość języka niemieckiego, doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą oraz odpowiednie usposobienie. Znajomość języka niemieckiego w opiece nad osobą starszą w Niemczech jest niezbędna, ponieważ pozwala na codzienny kontakt oraz budowanie relacji z Podopiecznym. W ATERIMA MED wymagana jest minimum podstawowa znajomość niemieckiego, która pozwala na komunikowanie się i radzenie sobie w typowych sytuacjach dnia codziennego. Bezpłatne lekcje języka niemieckiego dla Opiekunek dostępne są na naszej stronie internetowej.

Doświadczenie w opiece nad osobami starszymi w pracy Opiekunki jest konieczne. Pozwala na umiejętne wykonywanie codziennych obowiązków względem Podopiecznego oraz uniknięcie stresu w sytuacjach wymagających rozmowy w języku niemieckim.

Bardzo istotne jest również posiadanie pewnych cech charakteru – osoby cierpliwe, pełne empatii i otwarte na nowe doświadczenia o wiele łatwiej odnajdą się w nowej sytuacji.

Pamiętaj, że im wyższy poziom znajomości języka niemieckiego i większe doświadczenie w pracy jako Opiekunka osób starszych, tym większe szanse na atrakcyjne wynagrodzenie i szybki wyjazd do Niemiec.

Od czego zacząć szukanie pracy?

Gdy już zdecydujesz się na wyjazd do Niemiec jako Opiekunka – zgłoś się do nas! Możesz to zrobić przez telefon, odwiedzając jedno z naszych biur lub po prostu wypełniając formularz na stronie internetowej ATERIMA MED, na której znajdziesz również dużo ofert pracy w Niemczech. Po wysłaniu zgłoszenia konsultant kontaktuje się z kandydatem – początkowo jest to rozmowa telefoniczna na temat doświadczenia i umiejętności potencjalnego Opiekuna osoby starszej. Opiekunowie w ATERIMA MED mogą podczas rekrutacji określić preferowane miejsce pracy oraz zakres swoich obowiązków.

Sprechen Sie Deutsch?

Kolejnym krokiem jest wspomniany już wcześniej telefoniczny test języka niemieckiego. Etap ten jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala odpowiednio sklasyfikować poziom znajomości języka przez Opiekunkę, a następnie – indywidualnie dopasować odpowiednie zlecenie. Już na tym etapie są przedstawiane konkretne oferty pracy w Niemczech.

Podstawowy poziom znajomości języka niemieckiego to podstawa. Podczas pracy w opiece nad seniorem trzeba codziennie posługiwać się językiem niemieckim, dlatego znajomość podstawowych zwrotów i słów jest tak istotna.

Przeczytaj również:
Ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech?
Jakie cechy powinien mieć dobry opiekun osób starszych?
Praca w Niemczech bez języka jest możliwa?

Co zabrać na spotkanie rekrutacyjne?

Podczas spotkania w sprawie pracy jako Opiekunka osób starszych należy mieć przy sobie dowód osobisty oraz zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu zdrowotnemu – wymagany minimalny okres posiadania ubezpieczenia to miesiąc. Więcej o tym wymogu można przeczytać tutaj. Warto zabrać ze sobą również prawo jazdy oraz certyfikaty, referencje i dokumenty potwierdzające udział w kursach i szkoleniach. Wszelkie dokumenty potwierdzające doświadczenie w opiece są mile widziane!

Wiemy, że nie wszyscy kandydaci mogą przyjechać do jednego z naszych biur, aby podpisać umowę. Wtedy proponujemy rozmowę za pomocą Skype’a. Omawiamy szczegóły naszej współpracy, a dokumenty wysyłamy pocztą. W ATERIMA MED sam możesz wybrać dogodną formę spotkania.

Jak długo muszę czekać na wyjazd do Niemiec?

Po pozytywnym przejściu weryfikacji językowej, zebraniu odpowiedniej dokumentacji i ustaleniu szczegółów wyjazdu przychodzi czas na podpisanie umowy.

Wyjazd jest możliwy już w kilka dni po zgłoszeniu. ATERIMA MED kompleksowo organizuje przejazd Opiekunki osób starszych do Niemiec – zapewnia bilety i pokrywa koszty podróży w obie strony.

Konsultanci ATERIMA MED dokładają wszelkich starań, aby proces rekrutacyjny przebiegał sprawnie i bezstresowo, a po wyjeździe do Niemiec pozostają z Opiekunami osób starszych w stałym kontakcie – bezpieczeństwo i zadowolenie Pracowników to dla nas priorytet.

Dołącz do najlepiej zaopiekowanych Opiekunów!

Aktualne oferty pracy w Niemczech w ATERIMA MED dla Opiekunek osób starszych dostępne są na naszej stronie internetowej.

Zamów bezpłatne połączenie →