ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Alzheimer - co robić, gdy podopieczny chce wyjść z domu?

 

Uporczywa chęć wyjścia z domu jest jednym z częściej spotykanych zaburzeń zachowania w chorobie Alzheimera. Jak wtedy powinien zachować się opiekun? Jakie metody są wtedy najskuteczniejsze? Przeczytajcie nasze praktyczne porady.

 

Dlaczego chory tak uparcie chce wyjść?

Sytuacja zawsze wygląda tak samo – im dłużej opiekun tłumaczy choremu, że teraz nie może wyjść, tym bardziej chory obstaje przy swoim, a opiekuna traktuje jak wroga. W efekcie pacjent staje się niespokojny, a czasem wręcz agresywny. Taka sytuacja może powtarzać się nawet kilka razy dziennie. Niektórzy opiekunowie ulegają choremu, chociaż wiedzą, że chwilę po powrocie sytuacja znów się powtórzy.

Silne pragnienie wyjścia wynika z zagubienia chorego, który czuje się obco nawet we własnym mieszkaniu. Intuicyjnie dąży do wyjścia z domu, bo w jego pamięci jest on zupełnie inny. Chce wrócić do „swojego” domu, który przecież nie istnieje już nawet w jego wyobrażeniach.

Zazwyczaj opiekun stara się – zgodnie z prawdą – wytłumaczyć choremu, że nie może wyjść, bo teraz jest pora obiadu, środek nocy, bo to jest jego prawdziwy dom itd.  To błąd. Racjonalne argumenty nie przyniosą zamierzonego skutku, a mogą nawet wyzwolić agresję.


Jak rozwiązać problem?

Nie tłumacz, nie szukaj argumentów, nie dyskutuj. Postaraj się podejść do chorego, jak do dziecka – odwróć jego uwagę, zainteresuj czymś innym. Możesz na przykład obiecać, że wyjdzie za chwilę albo jak tylko zrobi coś innego. Gdzie szukać pomysłów na odwrócenie uwagi? Najlepiej w przeszłości chorego. Jeśli lubił czytać, można dać mu do oglądania książkę albo poprosić o uporządkowanie gazet. Można też namówić podopiecznego do układania kolorowej układanki, znaczków, szydełkowania, zwijania włóczki w kłębek, lepienia pierogów itp. Postaraj się nie zapomnieć o pochwale – zachwyć się głośno, doceń, jak świetnie wykonał zadanie.

Plecy i ramiona chorego można dodatkowo otulić lekkim pledem – to pomaga się wyciszyć i uspokoić. Dzięki tym zajęciom chory będzie zajęty, zadowolony i nie zechce uciekać z domu. Na takich założeniach oparta jest każda terapia zajęciowa. Metodę warto wykorzystać także w innych sytuacjach konfliktowych, gdy chory staje się agresywny lub odmawia wykonania np. porannej toalety. Poproszony o ułożenie stosu pocztówek, zazwyczaj zapomina, że przed momentem nie chciał się umyć i można wtedy ponowić prośbę.

Ważne! Postaraj się mówić do podopiecznego spokojnie, nawet monotonnie. Konsekwentnie proś, aby zajął się tym, co lubi. Staraj się delikatnie ukierunkować jego uwagę, pamiętając o tym, że cierpliwością i pochwałami uzyskasz więcej niż przymusem i prośbami.

Oprac. MK

Dziękujemy za oddany głos!
Zamów bezpłatne połączenie →