ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Podopieczna ma gorszy nastrój po odwiedzinach rodziny

„Może lepiej, gdyby rodzina nie odwiedzała mojej podopiecznej?” – zapytała Pani Ula. Dlaczego takie pytanie pojawiło się w głowie opiekunki? Niestety po każdej wizycie rodziny podopieczna była roztrzęsiona. Pojawiał się krzyk i płacz. Gorszy nastrój utrzymywał się do wieczora. „Rodzina tego nie rozumie, bo kiedyś Pani Martha lubiła towarzystwo, jej dom był otwarty na ludzi” – dodała Pani Ula.

Nie dziwię się, że pani Ula zaczęła myśleć, że odwiedziny pogarszają stan podopiecznej. Ale rodzina ma prawo do odwiedzin bliskiej osoby. Czy da się pogodzić dwie strony i jednocześnie dbać o dobrą opiekę nad seniorem? Ja wierzę, że to możliwe! :) Już wyjaśniam, co udało mi się doradzić :)

Zawsze na początku przyglądam się przyczynom problemu. Pani Ula powiedziała mi, że jej podopieczna ma demencję. Mózg osoby z demencją jest niewydolny i wolniej przyswaja informacje, a czasami „wyłapuje” tylko wyrywki. Seniorzy z demencją widzą rzeczywistość inaczej niż zdrowe osoby. Dlatego spotkanie kilku osób naraz, może być dla Pani Marthy za trudne.

Jak to może wyglądać w praktyce? Wyobraźmy sobie, że nagle trafiamy do zatłoczonego przedziału w pociągu. Słyszymy stukot kół, czujemy zapach perfum, papierosów, kanapek i jednocześnie wszyscy pasażerowie mówią do nas na głos. Dociera do nas zbyt wiele informacji, a my próbujemy poskładać słowa pasażerów w jedną historię. Nie umiemy tego zrobić, bo atakuje nas za dużo bodźców. Chcielibyśmy uciec i przenieść się w spokojne miejsce.

Podobnie może czuć się podopieczny z demencją podczas odwiedzin. Z tą różnicą, że często nie jest już w stanie powiedzieć, co mu doskwiera. Każdy odwiedzający ma inny głos, inaczej się ubiera, inaczej pachnie, mówi coś innego. Informacji jest zbyt dużo. Podopieczna irytuje się, bo nie jest w stanie tego wszystkiego przetworzyć. Pojawia się lęk, bo potrzeba bezpieczeństwa nie jest zaspokojona.

W takiej sytuacji warto wypróbować inną formę odwiedzin, co zaproponowałam Pani Uli. Okazało się, że seniorka ma swój pokój. Poradziłam, żeby w czasie odwiedzin przebywała „u siebie”. Członkowie rodziny mogą spotkać się w salonie, pić kawę, jeść pyszne ciacho i po kolei odwiedzać Panią Marthę w jej pokoju.

Nie chodzi o to, żeby izolować podopieczną! Nawet jeśli dawniej Pani Martha lubiła spotkania z ludźmi, dziś jest to dla niej zbyt uciążliwe. Rodzina musi to zaakceptować i zmienić swoje podejście do odwiedzin, czyli odwiedzać ją pojedynczo.

Czy moja rada coś zmieniła? Tak! :) Pani Ula porozmawiała z rodziną, która na szczęście zrozumiała sytuację. Od teraz odwiedziny przebiegają inaczej i Pani Martha czuje się lepiej. Super, bardzo się cieszę :)

A jak Wasi podopieczni radzą sobie podczas odwiedzin z bliskimi? A może udało Wam się ostatnio rozwiązać inny problem? Napiszcie w komentarzu! :)

Zapraszam Was też do kontaktu w ramach mojego dyżuru pielęgniarskiego – codziennie od poniedziałku do piątku. Numer telefonu znajdziecie w Liście wyjazdowym. Więcej o dyżurze przeczytacie TUTAJ.

porada_4a

Dziękujemy za oddany głos!

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej  »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej  »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2021-12-20
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →