Aktualności

Praca dla opiekunek w Polsce

ATERIMA MED ma oferty również dla osób, które chcą pracować jako opiekunka osoby starszej, ale nie znają języka niemieckiego lub po prostu chcą zostać w kraju.

Praca w opiece w Polsce to dobra propozycja również dla osób, które docelowo chcą jechać do Niemiec i obecnie uczą się języka, ale w międzyczasie chciałyby już z nami pracować. Posiadamy oferty pracy w domach prywatnych, z zamieszkaniem u Podopiecznego na terenie Małopolski oraz Śląska.

Osoba zainteresowana podjęciem pracy powinna mieć doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub niesamodzielną – przy czym może to być doświadczenie zdobyte zarówno podczas pracy zawodowej, jak i w rodzinie (opieka np. nad członkiem rodziny). Ważna jest także dyspozycyjność – nasi Klienci oczekują, że opiekunka zamieszka z podopiecznym na okres minimum jednego miesiąca. Czasem zdarzają się też krótsze zastępstwa. Do zadań Opiekuna należy wsparcie podopiecznego w codziennych czynnościach (jedzenie, mycie, ubieranie, poruszanie się), proste prace domowe, dotrzymanie towarzystwa i aktywizacja osoby starszej.

Oferty opieki w Polsce nie są tak dobrze płatne jak nasze oferty pracy w Niemczech - jest to jednak szansa na pracę dla osób, które nie znają niemieckiego.

Osobom zainteresowanym oferujemy:

- sprawdzone przez naszych Koordynatorów miejsca pracy
- oferty dopasowane do doświadczenia i możliwości opiekunki
- stałą, fachową opiekę ze strony naszych Koordynatorów
- zakwaterowanie i wyżywienie w domu Podopiecznego
- umowę zlecenia i opłacone składki ZUS

Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy w ATERIMA MED w Polsce prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 306 70 51. Nasze oferty pracy w kraju możesz zobaczyć tutaj.