Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
ATERIMA MED to pewna i sprawdzona firma – jesteśmy na rynku opieki już ponad 10 lat!
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
W opinii Opiekunek24 jesteśmy numerem 1 wśród firm świadczących usługi opieki.
Pomagamy w dopasowaniu oferty do potrzeb i możliwości Opiekuna. Porozmawiajmy!
98% Opiekunów i podopiecznych jest zadowolona ze współpracy z nami. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów!
Do grona Opiekunów ATERIMA MED właśnie dołączyła kolejna Opiekunka. Dziękujemy za zaufanie!
Najlepsze oferty schodzą jak świeże bułeczki. Teraz przegląda je 11 osób.
Teraz nasze oferty sprawdza 7 osób.
Nasze oferty weryfikuje teraz 17 osób.
W tej chwili nasi koordynatorzy potwierdzają oferty z 18 Opiekunkami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna 87 Opiekunek.
Świętujemy! Właśnie podpisaliśmy umowę z kolejną Opiekunką!
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmienniczką.
Rok 2022 to rok wyższych stawek za zlecenie. Dobrze zarabiaj z ATERIMA MED.
5 gwarancji bezpieczeństwa – wyjedź na zlecenie ze spokojną głową. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Jesteśmy w razie potrzeby – zapewniamy indywidualną opiekę Koordynatora.
Pomagamy w opiece nad podopiecznym – służymy fachową poradą Zespołu Pielęgniarskiego.
Oferujemy bezpłatne cykle webinarów z certyfikatem „Profesjonalni w opiece”– tylko dla Opiekunów ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna – oferujemy pakiet dodatkowego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.
Zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem z adresu pod adres.
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do potrzeb i możliwości Opiekuna.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech

+48 12 341 15 15
Zadzwoń już teraz!

Praca dla opiekunek w Niemczech

Opiekunka osób starszych – to stabilna praca!

ATERIMA MED, jako lider rynku opieki domowej nad seniorami w Niemczech, cały czas oferuje stabilną pracę przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa – w czasie podróży i w trakcie wykonywania zlecenia. Pracuj z najlepszym pracodawcą w branży opieki i zarób miesięcznie nawet 3200 EUR na rękę za wyjazd!. Wszystkich Kandydatów na Opiekunów zachęcamy do kontaktu już teraz! Nasi Kandydaci mogą wybierać spośród atrakcyjnych ofert we wszystkich landach, a dojazd na miejsce pracy odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Bezpieczny przejazd ATERIMA Busem z adresu pod adres to gwarancja komfortu w podróży oraz wysokich standardów higienicznych nadzorowanych przez wykwalifikowany Zespół Medyczny. Współpracując z ATERIMA MED, wybierasz stabilnego pracodawcę, sprawną organizację Twojej pracy i wsparcie na wszystkich etapach!

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?


Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7F, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania często zadawane przez naszych Kandydatów i Opiekunów 

Czy aktualnie w Niemczech obowiązuje kwarantanna?

Opiekunowie ATERIMA MED otrzymują dokumenty, które wraz z negatywnym wynikiem testu w kierunku COVID-19, zwalniają z obowiązku kwarantanny. Zasada ta dotyczy aktualnie wszystkich krajów związkowych, z wyjątkiem landu Mecklenburg-Vorpommern.

Obecnie, ze względów bezpieczeństwa, w Niemczech funkcjonuje obowiązek elektronicznej rejestracji podróży. Zgłoszenie to należy skierować do niemieckiego urzędu ds. zdrowia – ATERIMA MED realizuje ten obowiązek za swoich Opiekunów. Zajmujemy się także organizacją i dostawą testu w kierunku COVID-19 dla Opiekuna, a jego koszt jest w 100% pokrywany przez ATERIMA MED.

Przed wyjazdem do Niemiec należy pamiętać o zabraniu ze sobą umowy z ATERIMA MED, ważnego dokumentu tożsamości, a także innych otrzymanych od nas dokumentów.

Czy w aktualnej sytuacji wyjazd do pracy za granicę to dobry pomysł?

Decyzja o wyjeździe do pracy za granicę może aktualnie rodzić wiele pytań, jednak zawód opiekuna osoby starszej w Niemczech to obecnie jedno z bezpieczniejszych rozwiązań, a przy tym sposób na stabilną pracę. Opiekun ATERIMA MED w dużej mierze pozostaje w domu podopiecznego, przez co nie jest narażony na przypadkowe kontakty, a podróż na miejsce pracy regulują specjalne procedury sanitarne. Odbywa się ona od drzwi do drzwi, naszym własnym busem.

Wyjeżdżając z ATERIMA MED można zarobić nawet 1600 EUR na rękę miesięcznie plus premie. Wszystkich Kandydatów na Opiekunów zachęcamy do kontaktu już teraz!

Większość wyjazdów obejmuje min. 6-8 tygodni, jednak w okresach świątecznych można jechać także na krócej. W naszej wygodnej wyszukiwarce można zaznaczyć swoje preferencje i znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę. Później wystarczy już tylko zgłosić się za pomocą formularza przy ofercie, zadzwonić do nas na numer 12 341 15 15 lub wysłać SMS o treści OPIEKA na numer 668 898 940. Na pewno odpowiemy!

Zapewniamy, że jesteśmy na bieżąco z wszystkim oficjalnymi informacjami na temat pandemii i zaleceniami wiarygodnych instytucji, m.in. Światowej Organizacji Zdrowia, Instytutu Roberta Kocha, Ministerstwa Zdrowia RP oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Nasi Opiekunowie są pod stałą opieką Koordynatorów.

W Niemczech funkcjonuje rozbudowany, sprawnie działający system opieki zdrowotnej o wysokiej dostępności leków, co ma potwierdzenie w oficjalnych statystykach. 

Pamiętaj, że decydując się na współpracę z ATERIMA MED wybierasz sprawdzonego pracodawcę, laureata 1 miejsca w rankingu firm oferujących pracę dla opiekunów osób starszych w Niemczech wg rankingu portalu Opiekunki24.pl. 

Czy obecnie możecie zapewnić mi ofertę pracy w Niemczech?

Oczywiście! Jako lider rynku opieki domowej w Niemczech, stosujemy sprawdzone rozwiązania, które zapewniają naszym Kandydatom i Opiekunom możliwość stabilnego zatrudnienia oraz przejazdu na zlecenie z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Podróż odbywa się ATERIMA Busem, naszym własnym transportem, chwalonym i polecanym przez Opiekunów, a stosowane w nim standardy bezpieczeństwa sanitarnego są opracowane i kontrolowane przez doświadczony Zespół Pielęgniarski

Mamy aktualne oferty pracy – sprawdzisz je TUTAJ, w naszej wyszukiwarce. Oferujemy pracę zarówno dla osób przebywających aktualnie w Polsce, jak i na terenie Niemiec. Nasz Dział Rekrutacji jest dostępny pod numerem +48 12 341 15 15 oraz +48 668 898 940.

W ramach współpracy zapewniamy legalne zatrudnienie, wygodny dojazd z adresu pod adres z dbałością o odpowiednią ochronę w czasie podróży, a także niezbędne dokumenty umożliwiające swobodne wykonywanie pracy w trakcie pobytu w Niemczech. 

Zależy nam, aby nasi Opiekunowie mieli zapewnione wsparcie przez cały okres współpracy, dlatego ddyspozycji są zarówno Koordynatorzy, jak i wykwalifikowany Zespół Pielęgniarski, od lat wysoko oceniany przez naszych Opiekunów.

Czy można teraz przejechać przez granicę z Polski do Niemiec?

Tak, przejazdy z Polski do Niemiec są cały czas realizowane. Zajmujemy się organizacją podróży prosto do domu podopiecznego. Nasi Opiekunowie otrzymują przed wyjazdem dokumenty, które potwierdzają legalne zatrudnienie i umożliwiają swobodne wykonywanie pracy w Niemczech. 

Oczywiście jesteśmy także w stałym kontakcie z naszymi Opiekunami po ich dojeździe na miejsce i na bieżąco monitorujemy, czy podróże przebiegają bez zakłóceń. Na tej podstawie stale doskonalimy jakość naszych usług.  

Jak będę zabezpieczona w czasie podróży?

Zorganizujemy dla Ciebie przejazd prosto do domu podopiecznego w Niemczech. Korzystamy z własnej floty kameralnych busów, którymi podróżują wyłącznie Opiekunowie ATERIMA MED. Pojazdy te są dezynfekowane oraz wyposażone w płyny dezynfekcyjne dla pasażerów. W ATERIMA Busie Opiekunowie otrzymują także bezpłatne maseczki.

Kierowcy w busach ATERIMA MED przeszkoleni przez nasz Zespół Pielęgniarski i dbają o to, aby wszyscy przestrzegali wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w trakcie przejazdu. Zasady te określa nasza specjalna procedura sanitarna.

Każdy Opiekun wchodząc na pokład naszego busa otrzymuje instruktaż, w którym znajdują się zalecenia sanitarne wskazówki, jak postępować po dojeździe na miejsce pracy. Busy dowożą naszych Opiekunów prosto do domu podopiecznego - podróż jest komfortowa i spokojna.

Czy wracając z Niemiec do Polski będę zobowiązana przejść kwarantannę?

Nie, aktualnie opiekunowie domowi osób starszych po powrocie do Polski nie podlegają kwarantannie

Więcej informacji na temat zasad kwarantanny znajdziesz m.in. na stronach: 

Jestem aktualnie na zleceniu. Z kim mogę się kontaktować w przypadku pytań?

Wsparcie naszych Opiekunów przebywających na zleceniach jest dla nas bardzo ważne. Możesz skorzystać z różnych możliwości kontaktu: 

  • ze swoim Koordynatorem z Działu Koordynacji i Wsparcia Opiekunów, pon. - pt. w godz. 9:00-17:00 
  • z Zespołem Pielęgniarskim, tel. +48 12 347 64 94, pon. - pt. w godz. 9:00-17:00 
  • z osobą dyżurującą pod numerem alarmowym w weekendy i w święta (numer znajduje się w Twoim Liście Wyjazdowym) 
  • w ramach dyżuru “Wsparcie w trudnych chwilach” w każdy czwartek w godz. 9:00-17:00 
  • mailowo: dziendobry@aterima-med.pl 

Wszystkie numery telefonów znajdziesz w swoim Liście Wyjazdowym. 

Zachęcamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco odpowiadamy na pytania zadawane przez naszych Opiekunów. 

Czy jestem ubezpieczona w trakcie wyjazdu?

Wszyscy Opiekunowie ATERIMA MED świadczący usługi w Niemczech są zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego, mają zatem możliwość korzystania z opieki zdrowotnej w Polsce i w Niemczech. Dokumentem potwierdzającym to uprawnienie jest EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Dodatkowo Opiekunowie ATERIMA MED są objęci prywatnym ubezpieczeniem medycznym ERGO. Ubezpieczenie w razie wypadku lub choroby Opiekuna pokrywa koszty leczenia, transportu medycznego, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz zapewnia profesjonalną pomoc i OC. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Ubezpieczenie w czasie pandemii COVID-19

Oferowane Opiekunom ATERIMA MED prywatne ubezpieczenie ERGO pokrywa koszty powstałe w wyniku leczenia COVID-19 podczas pracy w Niemczech. W praktyce oznacza to m.in. sprawną organizację wizyty lekarskiej, a w przypadku zachorowania opiekę medyczną i transport medyczny na wskazanie lekarza.

Ostatnia aktualizacja: 22/10/2020

Szukasz pracy jako opiekunka w Niemczech?


Zgłoś się do nas - oddzwonimy!

Masz zdjęcie, dyplomy, certyfikaty lub referencje?
Dodaj je teraz, by przyspieszyć rekrutację.

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych adres e-mail: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Twoich danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnisz nam dokumenty ze swoim zdjęciem) z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, mail, telefon w tym wiadomości sms. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy.

Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora; podmioty przetwarzające dane w jego imieniu; podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech).

Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. ^zwiń
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie ul Puszkarska 7F, 30-644 Kraków KRS 0000850860 w celach marketingowych oraz przekazywanie mi informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 204, ze zm.) oraz droga telefoniczną w tym za pośrednictwem SMS. Wyrażenie w/w zgody w szczególności oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od firmy ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach – szkoleniach, kursach językowych, konferencjach czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie www.aterima-med.pl ^ zwiń
Zamów bezpłatne połączenie →